Kupuj programy Adobe taniej o 80%

Grzegorz Rg, 2010-07-21 16:26:56

Kupuj programy Adobe taniej o 80%
Wraz z premierą nowej wersji pakietu, opatrzonej symbolem CS5, Adobe wprowadziło nowe zasady i politykę cenową, w związku z którą uczniowie i nauczyciele mogą zakupić software ze zniżką do 80% i korzystać z niego komercyjnie.

Oficjalne informacje na ten temat znajdziecie na stronie Adobe:
https://store1.adobe.com/cfusion/store/index.cfm?store=OLS-EDU#

Niemniej jednak poza poinformowaniem Was o promocji przedstawiam garść informacji w formie pytań i odpowiedzi:

 • Q: Czy oprogramowania ze zniżką można używać do celów zarobkowych
 • A: Owszem, kupione w ten sposób oprogramowanie można wykorzystywać komercyjnie, mówi o tym nowa polityka Adobe. Krótko mówiąc - możesz przygotowywać prace, za które zapłacą Ci klienci.

   
 • Q: Czy oprogramowanie można kupić na firmę?
 • A: Nie, oprogramowanie można kupić wyłącznie na osobę fizyczną, nie można rozliczyć VAT

   
 • Q: Co należy zrobić aby kupić software?
 • A: Należy najpierw upewnić się, czy uczelnia lub szkoła znajduje się na liście placówek akredytowanych (najlepiej zadzwonić do Adobe). Następnie dokonujemy zakupu ze zniżką i po okazaniu potrzebnych dokumentów (więcej na: http://kb2.adobe.com/cps/000/25f26dd.html) otrzymujemy dane do pobrania produktu i klucz

   
 • Q: Czy oprogramowania można używać po zakończeniu nauki
 • A: Owszem, można go dalej używać i to komercyjnie, wystarczy, że programy kupiło się w toku nauki bądź będąc zatrudnionym na stanowisku nauczyciela

Więcej informacji udzieli Wam Adobe. Jakie są ceny? Np. pakiet Web Premium można kupić za ok 1600 zł. Jak dla mnie rewelka, ale....

 

No tak, zawsze jest jakieś ale. Chciałbym na początku podkreślić, że uważam, iż oprogramowanie powinno być tańsze, w obecnej formie i kondycji rynku w Polsce jest co najmniej kilka razy za drogie i że w ogóle ceny komercyjne to skandal. Jednak patrząc na politykę Adobe, czuję się trochę obrażony. Dlaczego? Bo czym sobie zasłużyły małe czy większe firmy, agencje reklamowe, domy mediowe itp., aby musiały konkurować z osobami, które kupują oprogramowanie kilka razy taniej?

 

Trochę to nieuczciwe. Jak już tańszy software komercyjny, to dla wszystkich, bo inaczej rynek psuć będą dalej studenci i licealiści, którzy teraz odważnie zaczną się reklamować, bo mogą mieć legalny software. Ja wiem, powód jest prosty, tak się oczywiście sprzeda więcej, bo studenci to i tak nie kupują softu, więc jest szansa że jakiś odsetek skuszą rabaty.

 

I jeszcze jedna ciekawa informacja. W ramach eksperymentu w Czechach i w Polsce wersje lokalizowane (tłumaczone na język polski) są tańsze (ok 10-15%). Oczywiście i tutaj rozumowanie Adobe jest proste do przewidzenia. Jedna uwaga - w wersji PL nie wszystkie programy są tłumaczone - np. After czy Premierka zostaje po angielsku.

Ocena 2.62/5 (52.3%) (421 głosów)

Komentarze:


 • Dodał: sunpietro data: 2010-07-21
  szkoda, że tego nie było rok temu gdy kupowałem Photoshopa CS4 :/
 • Promocja
  Dodał: Gość data: 2010-07-27
  Ok, są jeszcze inni którzy by kupili soft (Progr.),ale o nich nikt nie pomyślał (osoby niepełnosprawne)przydała by się taka promocja jak dla studentów i nauczycieli lub inna.

  Pozdr.

 • Dodał: Gość2 data: 2010-08-22
  a czy programy w ten sposób kupione będą w jeżyku polskim ?
  I czy przy pojawieniu się Adobe cs6 będzie można go uaktualnić za niewielką opłatą ?
  I co zrobić jeśli dana szkoła nie jest na liście ?

 • Dodał: MWL data: 2010-08-24
  "Trochę to nieuczciwe. Jak już tańszy software komercyjny, to dla wszystkich, bo inaczej rynek psuć będą dalej studenci i licealiści." A to dlatego że takich starców jak ty, autorze tego stwierdzenia obchodzą tylko pieniądze, a nie jakość prac. Żałosny ten artykuł.
 • MWL
  Dodał: egz data: 2010-08-31
  MWL, primo, chcesz przez to powiedzieć, że w trosce o klienta, zrobisz mu projekt za 100zł i zagwarantujesz jakość? Jest to niewyobrażalny pokaz dbałości o pełne zadowolenie po kosztach. Secundo, wystarczy że autor jest pełnoletni, prowadzi działalność i wie co to znaczy płacić 2 podatki + ZUS, a nie jeden jak ( jak mniemam ), w Twoim przypadku, gdzie W NAJLEPSZYM wypadku, zapłacisz 50% podatku dochodowego - w co ( patrząc na treść komentarza ) nie uwierzę.
 • Pakiet
  Dodał: iClean data: 2010-09-03
  Mam już tydzień ten pakiet i jestem w pełni zadowolony. Dowiedziałem się o nim nie z owego artykułu, a od kolegi. Zakupiłem pakiet Adobe Web Premium CS5 i jestem w pełni zadowolony z dostępnych funkcji. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat pakietu ( jak i gdzie kupić itp. ) proszę pisać na maila: rafal4jankowski@gmail.com | gg: 17335860


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.