Ulubiony.pl – reaktywacja

Monika Janiszewska, 2010-05-20 16:05:48

Ulubiony.pl – reaktywacja
Osławiony, a raczej okryty niesławą, sklep Ulubiony.pl przejął nowy właściciel i chce go ponownie uruchomić. Choć jest to potwierdzony fakt, brzmi jak kiepski dowcip.

Wszak upadek Ulubionego (2008 rok) odbił się szerokim echem w branży e-commerce. Odbił się też czkawką u byłych klientów, do których nie dotarły zamówione produkty, lub którzy nie doczekali się zwrotu wpłaconych pieniędzy.

 

Losy poszczególnych transakcji podlegały podobnemu schematowi. Kupujący był szybko i sprawnie obsługiwany do momentu wpłaty pieniędzy. A kiedy już kaska leżała bezpiecznie na koncie, sprzedawca nagle nabierał wody w usta i stawał się dla klienta niewidzialny. Bywało i tak, że towar, owszem, docierał do zamawiającego, ale z bardzo dużym (np. kilkutygodniowym) poślizgiem.
 

Komentarze nt. sklepu pojawiające się na Opineo.pl nie pozostawały cienia wątpliwości. Sprzedawca podpadł Klientom na całej linii. http://www.opineo.pl/opinie/ulubiony-pl
 

Opineo.pl nie był oczywiście jedynym miejscem, gdzie Klienci mieli szansę podzielić się swoimi niezbyt skądinąd przyjemnymi doświadczeniami. Powstała nawet specjalna  strona: Calaprawdaoulubiony.pl.

Czy markę Ulubiony da się uratować?

 W pierwszym odruchu chciałoby się rzec, że to mało prawdopodobne.

 

Paradoksalnie jednak na rodzimym podwórku jest to możliwe, choćby z tej przyczyny, że niewielu e-klientów kojarzy nazwy sklepów. Generalnie traktowane są jako jedna masa, z której jesteśmy w stanie wyszczególnić zaledwie kilka marek. Można je policzyć na palcach jednej ręki: Merlin, RTVEuroAGD (Euro.com.pl), Komputronik, Agito (choć pewnie też wiele osób nie kojarzy tego sklepu), może jeszcze Oponeo. I to chyba na tyle.


Może się okazać, że tak naprawdę w całej populacji E-konsumentów tylko niewielki procent kojarzy „wybryki” dawnego Ulubionego.

 

Nowy właściciel, nowe cele, nowa jakość – głosi dumnie strona-zapowiedź www.ulubiony.pl. Zgodnie z informacją opublikowaną na witrynie powstanie centrum informacyjne z wiadomościami dla wierzycieli, wyjaśnieniem przyczyn upadłości oraz niezrealizowania zamówień. Ponoć pieniądze zarobione na działalności „nowego Ulubionego” zostaną  przeznaczone na spłatę długów.


Pożyjemy, zobaczymy…

 

Jako osoba żywo zainteresowana PR-em i marketingiem jestem bardzo ciekawa dalszych kierunków działania. Jeśli obietnica spłaty długów nie zostanie spełniona, będzie kiepsko. Z drugiej strony należy skupić się na pozyskaniu „świeżych” klientów”. Takich, dla których "Ulubiony 2" to tabula rasa.

 

No bo w to, że na zakupy w nowym Ulubionym skusi się osoba „doświadczona życiowo” to ja nie wierzę. Tu jawi mi się jakaś szalona akcja marketingowa z gatunku: „poczuj smak ryzyka”….

 

A co Wy o tym myślicie? Skusilibyście się na zakupy w tym sklepie? A jeśli tak, na jakich warunkach?

 

Ocena 2.67/5 (53.5%) (686 głosów)

Komentarze:

 • ulubiony.pl
  Dodał: Dawid Kulbaka data: 2010-05-20
  To jest niesamowicie ciężka sprawa do przewidzenia.

  Dać się na pewno da, zwłaszcza, że i świadomość, o której piszesz, nie jest aż tak wysoka, po drugie jest ciekawa nazwa sklepu , którą bardzo łatwo zapamiętać.

  Niewątpliwie jednak ktoś musi włożyć w "reaktywację" sporo czasu i pieniędzy.. Bo jeśli sklep nie wywiąże się z obietnic i długów poprzedniego to czarny pijar będzie miał za darmo i to w pełnej okazałości :)

 • Dodał: Termon data: 2010-05-20
  dla mnie sklep jest skonczony, a domene mozna by było postawić np. przy jakims portalu społecznościowym. też pasuje dobrze.

 • Dodał: Gość data: 2010-05-25
  bardzo niska cena + jakaś gwarancja bezpieczeństwa dla wpłat, coś jak na allegro escrow jedynie moga mnie skusic. inaczej sklep omijam. za duzo zlego narobił
 • a Hoola.pl ?
  Dodał: Gość data: 2010-05-25
  hoopla tez miala jakies problemy a teraz dziala jak nalezy..

 • Dodał: Gość data: 2010-05-27
  sklep ma spokojnie szansę na reaktywację - za mało userów oszukał aby być takim "popularnym"
 • ulubiony.pl
  Dodał: poszkodowany data: 2010-05-29
  > sklep ma spokojnie szansę na reaktywację - za mało userów oszukał aby być takim "popularnym"

  i dlatego już powstaje grupa pod wezwaniem, która także ma możliwości w Internecie. Tak łatwo im nie będzie.

  > hoopla tez miala jakies problemy a teraz dziala jak nalezy..

  w hoopla.pl była trochę inna sytuacja. oni nie zrealizowali dobrze biznesplanu. stracili płynność i wszystko się posypało.
  ulubiony.pl zaraz jak powstał zaczął zbierać złe opinie.
  poczytaj sobie: http://www.opineo.pl/opinie/ulubiony-pl

 • Dodał: Gość data: 2010-06-18
  Przed upadłością zrobiłem u nich zakupy. I oczywiście wszystko miło i pięknie - termin realizacji 3 tygodnie...
  Ale miałem farta, niektórzy nie dostali sprzętu, a o kasie to zapomnieć...

 • Dodał: Marcin Błauciak data: 2011-05-19
  No i po reklamie. Wielkie słowa, wielkie plany … wyszło gówno. 23.07.2008 roku – jeszcze wtedy nieświadomie – straciłem 1393,14zł. Moje zamówienie było jednym z ostatnich, jakie przyjęto do realizacji. Firma Ulubiony.pl zgłosiła wniosek o upadłość likwidacyjną z dniem 01.08.2008 roku. Siedem dni po przyjęciu m.in. mojego zamówienia. Moje zamówienie nie byłoby zrealizowane, nie pisałbym tutaj dzisiaj, nie straciłbym 1393,14zł GDYBY nie fakt, że ktoś w firmie, którego wiceprezesem był m.in. Marcin B. a mianowicie Ulubiony.pl ZATWIERDZIŁ i PRZYJĄŁ moje zamówienie tym samym udostępniając mi dane do przelewu i możliwość dokonania w/w. SIEDEM DNI PRZED ZŁOŻENIEM WNIOSKU O UPADŁOŚĆ LIKWIDACYJNĄ.
  Teraz po 2 latach wielki (?) come-out. Obietnice, korespondencje m.in. na mój e-mail. Szkoda, że nie było mnie na tym ShopCamp’ie. Może na jednym z następnych się pojawię. Zaj. choćby zegarek, komórkę i cenniejsze rzeczy z uposażenia pana B. celem późniejszej odsprzedaży na choćby allegro i zmniejszenie moich strat, które do dnia dzisiejszego (nie licząc podobno przysługujących mi prawnie odsetek) wynoszą 1393,14zł. Miała być Komisja Rewizyjna, miało być spłacanie wierzycieli. A tak na prawdę wciąż faktem jest, że:
  Firma MBBC Sp z o.o., której współwłaścicielem był Marcin B. poprzez sklep Ulubiony.pl oszukała mnie na kwotę 1393,14zł i do dnia dzisiejszego m.in. współwłaściciel Marcin B. nie zwrócił mi moich pieniędzy. Firma MBBC Sp. z o.o. której współwłaścicielem był Marcin B. OSZUKAŁA MNIE.
  Czy ufać komuś takiemu jak Marcin B.? Proszę samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.
  Marcin Błauciak


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.