Relacja z Adobe MAX 2009

Grzegorz Rg, 2009-10-11 15:47:32

Relacja z Adobe MAX 2009
Los Angeles po raz kolejny było świadkiem epokowych wydarzeń na największej branżowej imprezie pod szyldem Adobe MAX. Setki światowej klasy designerów oraz tysiące entuzjastów nowych technologii wypełniło wielkie hale Nokia Theater po brzegi. Warsztaty i prezentacje oprogramowania przeplatały występy artystów oraz pokazy technologicznych gadżetów, czy projekcja superprodukcji "Avatar" Jamesa Camerona.

Największe emocje na MAXie budziły oczywiście prezentacje oznaczone magicznym numerkiem CS5. Chociaż Adobe nie podało oficjalnej daty premiery pakietu, wszystko wskazuje na to, że ukaże się on w okolicach kwietnia 2010, zgodnie z 24 miesięcznym cyklem.

 

Na MAXie zaprezentowano między innymi nowe możliwości Flasha. Ciekawym ficzerem nowej wersji Flash Professional CS5 będzie możliwość publikowania aplikacji na iPhone'a. Pozostałe udogodnienia spodobają się głównie Flash developerom, jak ulepszony panel Actions (podpowiedzi - wreszcie!), czy panel Code Snippets, ale nie zabraknie też ciekawych, rozbudowanych funckji narzędzi, przykładowo Bone Tool czy Deco Tool, które w wersji CS4 było raczej nieprzydatną ciekawostką.

 

Co jeszcze na MAXie? Wiele uwagi poświęcono rozwiązaniom na urządzenia mobilne, na czele z nową wersją Flash playera 10.1, której premiera planowana jest na początek 2010 roku. Główne zalety nowego playera to redukcja do 50% wykorzystania pamięci RAM, obsługa interfejsu multitouch czy streaming video po http a także niższe zużycie baterii. Pokazano także zastosowania nowego playera na urządzeniach jak telewozory, ekrany dotykowe czy aparaty fotograficzne.

 

Zapowiedź możliwości AIR 2.0 również wywołała sporo emocji. Wsparcie dla urządzeń USB, obsługa mikrofonu i dostęp do lokalnych plików to tylko niektóre cechy nowego AIR.

 

Więcej informacji oraz prezentację nowych możliwości CS5 znajdziecie także na blogu eduweb.pl. Natomiast relację oraz screencasty z MAXa możecie obejrzeć na http://max.adobe.com/ . Od dzisiaj dostępne są tam pełne zapisy sesji, a więc - miłego oglądania!

 

 

 

Ocena 2.55/5 (50.9%) (466 głosów)

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.