Topic Pages - serwis tematyczny w 5 minut

Justyna Skorupska, 2009-09-29 10:54:15

Topic Pages - serwis tematyczny w 5 minut
Automatyczne budowanie stron i wortali tematycznych powiązanych z określonym tematem.

Topic Pages, czyli strony tematyczne to automatyczne budowane strony i wortale w oparciu o technologię wyszukiwawczą.  Pozwala dynamicznie prezentować wszystkie treści pochodzące z zasobów wydawcy użytkownikowi zainteresowanemu danym zagadnieniem/tematem.

Do zadań Topic Pages należy zebranie treści opisujących dany temat ze wszystkich dostępnych źródeł. Dzięki temu na jednej stronie wynikowej znajdą się zagregowane tematycznie dokumenty. Informacje mogą być podzielone ze względu na źródła, z jakich pochodzą. Można zaaranżować sposób prezentacji wyników na stronie. Każda kategoria tematyczna może mieć różny layout (warstwę prezentacji). W ramach danej kategorii może istnieć właściwie nieograniczona liczba tematów (topiców).

Podstawową zaletą Topic Pages jest fakt stworzenia małym nakładem pracy zupełnie odrębnego serwisu, któy aktualizuje się samoczynnie w momencie dodania do serwisu głównego nowych treści powiązanych z danym tematem. Dzięki temu budowany jest łatwy w nawigacji dla użytkownika przewodnik po treściach dostępnych u wydawcy, które moga być uzupełnione o treści zewnętrzne pochodzące na przykłąd z wikipedii. Takie podejście wpływa bardzo korzystnie na pozycje serwisu w wyszukiwarkach internetowych ze względu na skumulowanie w jednym miejscu bardzo dużej liczby dokumentów o jednym temacie, któe na dokładkę zmieniają się w sposób dynamiczny. Nie od dziś wiadomo, że w kwestii SEO "content is The King".

Korzyści

 • wzrost średniego czasu trwania wizyty na stronie

 • poprawa pozycjonowania serwisu w wyszukiwarkach – dzięki tworzeniu nowych serwisów wertykalnych na określony temat

 • tworzenie nowej powierzchni reklamowej

 • maksymalizacja ponownego użycia treści przez użytkownika

 • uzyskanie przewagi konkurencyjnej przez wydawców treści dzięki minimalizacji czasu potrzebnego na uruchomienie nowych serwisów wertykalnych

 • wykorzystanie Topic Pages jako tzw. landing page to zmniejszenie kosztów kampanii Pay per Click campaign (większa trafność, mniejszy współczynnik odrzuceń)
Ocena 2.55/5 (51.05%) (583 głosów)

Komentarze:

 • Fajnie
  Dodał: Gość data: 2009-09-30
  czy zasada content is The King ma takze zastosowanie w netsprincie? Pani Justyno, chcemy wiecej o SEO! :-)
 • SEO - spam
  Dodał: Erwin data: 2009-09-30
  ale czy Topic Pages nie jest po prostu spamowaniem wyszukiwarek?

 • Dodał: Gość data: 2009-09-30
  Łańcuch Markowa, mówimy o tym?

 • Dodał: Justyna Skorupska data: 2009-10-01
  •czy zasada content is The King ma takze zastosowanie w netsprincie?

  Tak w wyszukiwarce NetSprint zawartość serwisu ma kluczowe znaczenie dla SEO. Oczywiście jest wiele innych parametrów, które odgrywają kluczową rolę w zdobywaniu najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Ale uważam, że właśnie w NetSprint wartościowy serwis z dużą ilością ciekawej treści i z wysoką oglądalnością szybciej się przebije na szczyt niż pozostałe. Mamy unikalny algorytm - Traffic Index – który odróżnia nas od innych. Przykładamy dużą wagę do walki ze spamem. Nie wszystkie serwisy mogą zostać zaindeksowane i zaprezentowane użytkownikom wyszukiwarki. Więcej o TI zapraszam na http://www.netsprint.pl/serwis/zalety?option=trafficindex

  •SEO - spam
  Dodał: Erwin data: 2009-09-30
  ale czy Topic Pages nie jest po prostu spamowaniem wyszukiwarek?

  Oczywiście nie ma tu mowy o spamowaniu wyszukiwarek. Z natłoku danych tworzymy usystematyzowane, logiczne podstrony tylko na dany temat. Pobieramy wartościowe treści ze swoich serwisów. Nie wkładamy tam celowo żadnych linków zewnętrznych. Pomagamy użytkownikowi w dotarciu tylko do tych informacji, które go interesują. Nikogo nie pozycjonujemy przy okazji – taki jest główny cel. Jeśli ktoś wykorzysta Topic Pages do czarnego SEO to już inna sprawa. Ale musi być świadom ewentualnych konsekwencji.

 • Dodał: Gość data: 2010-02-02
  Dziękuję za wyjaśnienie
 • wwww ?
  Dodał: Gość data: 2010-11-13
  Korzystam głównie z czytnika RSS i serwisów RSS z pełnym tekstem. Śmiać mi się chce jeśli ktoś wspomina o strona WWW. Po co i komu to dziś jest potrzebne?
  Patrzeć na ten bałagan informacyjny - zwłaszcza w telefonie. I właśnie takie coś jak TP w świecie RSS istnieje gdzie dowiadujemy się o nowych kanałach.
 • rXCwEKLqHThB
  Dodał: Martha data: 2012-04-17
  Dlaczego taki jest ten świat ?Dlaczego umierają porządni ldziue a gwałciciele i mordercy żyją sobie w najlepsze ?!Dlaczego to jest pytanie ktf3re mi sie tareaz nasuwa najczęściej Więć dlaczego? Zanałam kacpra ,to mf3j kolega ,nie wyobrażam sobie teraz szkoły i klasy bez niego .


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.