Wszystkie artykuły

Social Media Optimization i trendy w projektowaniu stron

Społeczności internetowe, zaraz po wyszukiwarkach i wejściach organicznych okazują się być trzecim co do wielkości źródłem nowych odwiedzić na stronie. Firmy, które aktywnie działają w social media i angażują swoich fanów, mogą optymalizować budżety marketingowe, głównie w wymiarze wydatków ponoszonych na reklamy w wyszukiwarkach.

więcej

E-mail marketing, czyli jak nie zostać spamerem

Newslettery i oferty handlowe to podstawowe narzędzia promocji wykorzystywane przez e-sklepy oraz serwisy internetowe. Niestety, często zdarza się, że w pogoni za dobrymi wynikami, popełniany jest szereg błędów.

więcej

Przepisy cookies są niekorzystne

Od 22.03.2013 obowiązują przepisy dotyczące stosowania plików cookies i coraz częściej słychać głosy wskazujące na ich negatywne aspekty. Zmiana prawa uderza w wydawców i reklamodawców.

więcej

Co warto zautomatyzować w sklepie internetowym?

Zarządzanie sklepem internetowym, w którym baza produktów sięga kilka tysięcy propozycji, nie jest proste. Pomoc mogą stanowić aplikacje i moduły, które umożliwią automatyzację zarządzania ofertą produktową, cenową, czy rozliczeniami za zrealizowane zakupy. Co jeszcze można zautomatyzować w sklepie internetowym?

więcej

Założenie jakiego sklepu internetowego się opłaca?

Ci, którzy myślą o założeniu własnego sklepu internetowego, mogą przebierać w ofertach twórców systemów Na rynku są dostępne zarówno tanie rozwiązania open source'owe, systemy abonamentowe jak i profesjonalne dedykowane platformy e-sprzedaży. Który z tych modeli najlepiej wybrać?

więcej

Praktyczne zastosowanie User exerience

Strona czy aplikacja nie będzie w pełni interaktywna, jeżeli podczas jej projektowania, pod uwagę nie zostanie wzięty aspekt funkcjonalności, jakim jest user experience.

więcej

Negatywne pozycjonowanie – realne zagrożenie czy kolejny wymysł marketingowców?

Wykorzystanie pozycjonowania do osłabienia konkurentów w sieci stało się ostatnio gorącym tematem wśród webmasterów i specjalistów SEO. Czy rzeczywiście jest to zjawisko, które powinno budzić niepokój? Jak się przed nim bronić?

więcej

SEO: treść, która wzmacnia pozycję w Google

Nie tylko sztuczki z linkami, ani nawet systemy wymiany odnośników, ale zwykła treść pomaga uzyskać wysoką pozycję w Google.

więcej

Czy warto sprzedawać na Facebooku?

Chociaż f-commerce to pojęcie stosunkowo nowe, już wyłonili się jego zwolennicy jak też zagorzali przeciwnicy. Jakkolwiek trudno jest dokładnie oceniać potencjał tkwiący w możliwości sprzedaży za pomocą Facebooka, jedno jest pewne - trend ten na przestrzeni najbliższych miesięcy z pewnością będzie się rozwijał.

więcej

Jaki potencjał tkwi w Google Apps?

Korzystanie z aplikacji w celu wzmocnienia komunikacji B2C niepodzielnie kojarzyło się do tej pory z portalami społecznościowymi. Coraz większą popularność zyskują jednak rozwiązania oparte na darmowych narzędziach Google.

więcej

Najciekawsze techniki pracy z Photoshopem CS5, cz. 2

Prezentujemy drugą część artykułu z wskazówkami, które ułatwiają pracę z programem Photoshop CS5.

więcej

Użyteczność w wersji mobile

W dobie mobilnego internetu pojęcie użyteczności nabiera nowego znaczenia. Nie chodzi już bowiem o samo skompresowanie strony www do rozmiarów wyświetlaczy telefonów komórkowych, lecz stworzenie nowej jakości dostosowanej do rosnących wymagań świadomych swych potrzeb użytkowników. Na czym polegają główne różnice w podejściu do problemu usability w przypadku strony desktopowej i mobilnej?

więcej

Jak tworzyć skuteczne aplikacje na Facebooku?

Aplikacje na Facebooku to dziś jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie wypromowanie marki oraz przyciągnięcie i zatrzymanie fanów. By jednak odniosły one zamierzony efekt, muszą spełniać wymagania zarówno od strony technicznej, jak i komunikacyjnej. Równie ważna, co sam pomysł na aplikację, jest także jej zgodność z regulaminem serwisu.

więcej

Podszywanie się w serwisach społecznościowych

W czerwcu 2011 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego zawierająca nowy rodzaj przestępstwa polegającego na stosowaniu przemocy emocjonalnej tzw. stalking, która pozwoli ofiarom uporczywego nękania bronić się przed oprawcami.

więcej

Najciekawsze techniki pracy z Photoshopem CS5, cz. 1

Grzegorz Róg z Eduweb.pl przedstawia cenne wskazówki, które ułatwią pracę z programem Photoshop CS5.

więcej

Lokalny e-marketing – jak dotrzeć do klienta w pobliżu Twojej firmy?

Wyszukiwarka Google nadal pozostaje kluczowym narzędziem przy wyszukiwaniu informacji o lokalnych biznesach. Jednak coraz bardziej wymagającym użytkownikom internetu nie wystarczą już proste wiadomości o firmie, czy usłudze.

więcej

Grzechy główne internetowych sprzedawców

W ubiegłym roku 74% internautów zrobiło zakupy w sieci. Za tłumem nowych kupujących idzie wzrost liczby chętnych do sprzedaży. Co zrobić, żeby z sukcesem handlować w sieci?

więcej

Start-up na start: najczęstsze błędy popełniane przez wydawców

Startup to nie tylko pomysł, ale również wiele pracy i wysiłku by to, co jest naszą pasją, stało się również dobrze prosperującym biznesem. Wielu twórców startupów popełnia błędy wynikające z niewiedzy lub niedostatecznego przygotowania założeń projektów, które potem często decydują o „być albo nie być” całego start-upu.

więcej

Wykorzystanie map Google i Zumi.pl na stronach WWW

Mapy, tak samo jak np.: książki, filmy czy utwory muzyczne mogą być chronione przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

więcej

Jak stworzyć dobry mailing?

Przeciętny posiadacz skrzynki mailowej codziennie otrzymuje co najmniej kilka maili z ofertami, atrakcyjnymi promocjami, reklamą i zwykłym spamem. Jak sprawić, by otworzył właśnie Twoją wiadomość? A gdy ją otworzy, zechciał przejść dalej? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić efektywność wysyłanych e-maili.

więcej

Spekulacyjna rejestracja domen internetowych a prawo

Domena internetowa to zgodnie z definicją przyjętą przez WIPO przyjazna człowiekowi transkrypcja adresu internetowego, czyli inaczej mówiąc tłumaczenie numerycznego adresu IP komputera na ciąg wyrazów łatwy do zapamiętania przez człowieka.

więcej

O co chodzi w social lending?

W czasach drogich i coraz trudniej dostępnych kredytów gotówkowych Polacy pilnie poszukują alternatyw. Osoby, potrzebujące doraźnego zastrzyku finansowego, mają od pewnego czasu możliwość wzięcia pożyczki przez Internet.

więcej

Case study: Crunchips na Facebooku

Zapraszamy do lektury kolejnego ciekawego case study z internetowego marketingu. Tym razem agencja Opcom prezentuje akcję dla marki Chrunchips. Założeniem kampanii było zaangażowanie konsumentów w dialog marka – konsument.

więcej

Dodaj „e” do swojego biznesu

Jako trend – wciąż przekonuje do siebie kolejne firmy oraz konsumentów z całego świata. Jako rynek – wciąż rośnie w siłę i długo pozostanie jeszcze nienasycony. Jako gałąź gospodarki – każdego roku przejmuje od handlu tradycyjnego kolejne miliardy złotych. E-commerce to nadal jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich branż. Warto więc na tym skorzystać.

więcej

Jak ochronić stronę internetową przed kopiowaniem?

Im więcej witryn internetowych, tym więcej przypadków prób skopiowania określonych rozwiązań graficznych czy programistycznych, zdjęć a nawet tekstów. W tym artykule doradzimy jak chronić swoją stronę internetową przed kopiowaniem.

więcej

E-mail marketing - wprowadzenie

Gdy w 1971 roku amerykański programista Ray Tomlinson po raz pierwszy wysłał wiadomość od użytkownika jednego komputera do użytkownika drugiego nie mógł spodziewać się, że po ponad trzydziestu latach od tego wydarzenia nikt nie będzie sobie wyobrażał świata bez sieciowej poczty elektronicznej.

więcej

Case study: Gra Ryzyko

Kolejny case study agencji interaktywnej OS3 Multimedia. Tym razem firma dzieli się swoim doświadczeniem z prac nad wizerunkiem gry planszowej "Ryzyko".

więcej

Innowacyjne serwisy do planowania podróży

Planowanie podróży nie musi od razu wiązać się z zakupem kosztownych przewodników w księgarni. Internet umożliwia nam dostęp do przydatnych narzędzi, dzięki którym możemy precyzyjnie zaplanować nasz pobyt w wybranym punkcie na mapie.

więcej

Case study: Herbapol - Green Up

Artykuł jest przekrojem działań wykonanych przez OS3 multimedia w celach promocji produktów tej marki. Case study zawiera m.in informację o opracowanej strategii i uzyskanych efektach.

więcej

Jak rozpocząć programowanie w ActionScript 3?

Rozpoczęcie programowania w ActionScript nie jest wcale takie trudne. Zapraszamy do lektury artykułu, który pomoże Wam na rozpoczęcie prac z AS3.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>