Wszystkie artykuły

Operator trójargumentowy

Jak sama nazwa wskazuje, operator trójargumentowy składa się z trzech argumentów. Umożliwia to w szybki i łatwy sposób zapisywanie prostych warunków.

więcej

Jak pisać artykuł?

Pisanie to rzemiosło, które powinno przeradzać się w sztukę, także na stronach WWW. Wielu początkujących dziennikarzy zastanawia się jednak, co zrobić, by ich puste kartki czy ekrany zapełniły się szybko teksem i to w dodatku dobrym?

więcej

Formatowanie daty w PHP

Jak formatować datę w PHP tak aby wyglądała jak chcemy? W tym artykule postaram się dokładnie to omówić wraz z niektórymi funkcjami które można wykorzystać przy wyświetlaniu daty.

więcej

Działanie słów w reklamie

Czy widzieliście reklamę, w której nie padłoby ani jedno słowo? Czy mówimy o reklamie radiowej, telewizyjnej, kinowej, prasowej, internetowej, czy zewnętrznej, zawsze tekst jest jej niezwykle ważnym elementem.

więcej

Buforowanie danych wyjściowych

Bardzo częste błędy wywołane przez funkcje używające protokołu HTTP są dla Nas utrapieniem. Z odsieczą przychodzą funkcje ob_start() i ob_end_flush().

więcej

Cechy dobrych programów partnerskich

Co to znaczy "dobry program partnerski"? Z pewnością taki, na którym możesz dużo zarobić. To fakt. Ale co dokładnie sprawia, że dany PP jest lepszy od innych?

więcej

Cookies kontra sesje w PHP

Cookies i sesje to bardzo często stosowane elementy języka PHP, które pomagają przechowywać dane podczas wizyty użytkownika na stronie, a także po zakończeniu takiej wizyty. Dzięki nim działają systemów logowania, liczniki itp.

więcej

Badanie poziomu wykorzystania pluginów Flash w 2003 roku

Nowa edycja programu Flash Player 7 beta pojawiła się w momencie, kiedy dziewięciu internautów na dziesięciu korzysta z poprzedniego wydania.

więcej

Możliwości JavaScript

Każdemu z Was, po głębszym lub płytszym wniknięciu do języka JS nasuwa się jedno proste pytanie: co za jego pomocą można w ogóle zrobić? Jakie są jego możliwości?

więcej

Niezgodności między PCRE a Perl

Temat przeznaczony głównie dla programistów Perla, którym ciężko zrozumieć różnice między środowiskiem PCRE a Perlem. Porównuję tu podstawowe różnice, a także dodane elementy, których nie można było spotkać w oryginalnym standardzie Perla.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu zgodnym z Perlem

Wbudowane w PHP mechanizmy korzystania ze wzorców wyrażeń regularnych są dość mało rozbudowane. Większość starych programistów woli korzystać ze standardów, które oferuje Perl. Od nie dawna taka możliwość istnieje także w PHP dzięki PCRE.

więcej

Siedem sposobów na odniesienie internetowej porażki

Ten artykuł jest trochę inny niż zwykłe publikacje. Zamiast pokazywać Tobie jak odnieść sukces, dzisiaj pokażę Ci jak przegrać. Poniżej przedstawiłem siedem przepisów na gwarantowaną porażkę.

więcej

Elementy graficzne wspierające czytelną nawigację

Któż z nas nie docenia przemyślanej i czytelnej nawigacji podczas wędrówek po witrynach. Kto z nas projektując serwis nie zastanawia się jak ułatwić odwiedzającemu dostęp do informacji, zachęcając go w ten sposób do częstego korzystania z naszej WWW.

więcej

PHP 5 pod lupą

Szykuje się - już piąta z kolei - nowa wersja PHP. Niewiele wiadomo, ale różne źródła podają różne informacje. Oto pierwsza w Polsce tak dokładna analiza PHP 5.

więcej

Tworzenie i promocja bannerów reklamowych

Banner jest bardzo ważnym elementem w promowaniu naszej strony. To od skutecznej reklamy, zależy w jakimś stopniu oglądalność serwisu.

więcej

Prolog i jego rodzaje

Prolog, czyli specjalny znacznik HTML rozpoczynający się od DOCTYPE, jest często pomijany przez webmasterów. Zwykle nie wpływa to na wyświetlanie strony, niemniej jednak powinniśmy go stosować.

więcej

CRM - Customers Relations Marketing

Coraz częściej CRM jest rozumiany jako kilka aplikacji, zintegrowanych ze sobą, obsługujących wszystkie kanały dystrybucji (zarówno te tradycyjne, jak np. sieć przedstawicieli handlowych jak i nowoczesne np. call center, sklepy internetowe, maile itp.

więcej

Rotacja w PHP

Większość poważnych serwisów posiada wbudowane mechanizmy rotacji. Służą one do losowania ciągów znaków, banerów, ankiet i innych rzeczy. Zastanawiające może być dla Ciebie w jaki sposób można to osiągnąć.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu POSIX

W PHP można znaleźć wiele funkcji, dzięki którym możemy wyciągać fragmenty łańcucha znaków lub liczb. Aby móc się nimi sprawnie posługiwać potrzebna jest znajomość wzorców.

więcej

Tekst na stronach WWW, zastosowanie CSS w typografii

Piękna grafika, świetna nawigacja. To jednak jeszcze nie wszystko. Na stronie internetowej liczy się przede wszystkim treść. Trzeba ją więc odpowiednio zaprezentować.

więcej

Szybki sposób na chromowany tekst

Błyskawiczna metoda na uzyskanie ciekawego efektu - chromowanego tekstu, który może się przydać także na stronach WWW.

więcej

Tworzymy eleganckie menu

Subtelne i eleganckie menu na stronę internetową.

więcej

Minimalistyczna belka nawigacyjna

W kolejnym tutorialu Photoshop stworzymy Clean Bar, czyli prostą i przejrzystą nawigację w minimalistycznym ujęciu.

więcej

Metal interface

Tworzymy prosty interface imitujący metal. Dodajemy do niego żółte elementy i całość prezentuje się przyjemnie. Można wykorzystać na przykład do belki nawigacyjnej.

więcej

Stylowe okno

Proste okienko na potrzeby grafiki WWW. Może posłużyć jako element menu czy innej nawigacji. Poziom trudności można określić jako łatwy.

więcej

Button w stylu plastik i chrom

Za pomocą programu Adobe Photoshop tworzymy button plastik i chrom.

więcej

120 ułatwień Photoshopa

Ucząc się programu graficznego z kursu, często nie dostrzegamy wielu ukrytych opcji jakie jeszcze posiada. W artykule tym znajdziecie 120 rad jak ułatwić i przyspieszyć pracę w programie Photoshop.

więcej

Podstawy DTP: Wizytówki

Wizytówka to niewątpliwie doskonały wynalazek i świetne narzędzie promocji. Pod jednym tylko warunkiem - jeżeli przestrzegamy zasad dobrego obyczaju. Niewłaściwie przygotowana lub używana wizytówka może stanowić antyreklamę firmy.

więcej

Słów kilka o ortografii

Któż z nas nie miał chociaż raz sytuacji, że informacje zawarte w interesującym nas serwisie były tak nieczytelne, że próba ich odczytania była wręcz niemożliwa. Pamiętajmy zatem, by teksty publikowane przez nas samych nie zawierały tego problemu.

więcej

Tworzenie logo. Planowanie corporate identify

Stojąc wobec problemu zaprojektowania logo i oprawy wizualnej naszego serwisu zastanawiamy się jak najskuteczniej przyciągnąć użytkownika i zachęcić go do częstego odwiedzania naszej strony.

więcej
<<< poprzednia   5  6  7  8  9  10  11  12  13     następna >>>