Wszystkie artykuły

Parsowanie URLi

Wizerunek naszej strony zazwyczaj zależy od jej wyglądu i przejrzystości. Natomiast wielu z projektantów zapomina o bardzo ważnym szczególe – nawigacji. W tym artykule przedstawię sposób parsowania URLi, aby były przejrzyste i łatwe do zapamiętania.

więcej

Komunikacja sieciowa - cURL

Zacznijmy najpierw od rozszyfrowania skrótu cURL, jest to skrót od Client URL (URL klienta). Funkcje cURL pozwalają na tworzenie połączeń przez FTP, HTTP, HTTPS, Gopher, Telnet, DICT, FILE i LDAP.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 1

Często programiści chcą stworzyć własny mechanizm sesji, jednak nie każdy wie jak się do tego zabrać. W tym artykule postaram się pokazać jak napisać klasę do obsługi sesji.

więcej

Niestandardowe znaczniki

Dlaczego dzieję się tak, że firmy tworzące przeglądarki internetowe wymyślają nowe znaczniki niezgodne ze specyfikacją języka HTML. Znaczniki takie działają poprawnie tylko na tych przeglądarkach do których zostały stworzone.

więcej

O typografii na stronach WWW

Ciąg dalszy rozważań na temat typografii na stronach WWW, tym razem o skutecznych artykułach opowiada Paweł Baszyk, na co dzień zajmujący się opracowywaniem tekstów internetowych na potrzeby swoich klientów.

więcej

Klasa do obsługi MySQL

Niewątpliwie obsługa baz danych w PHP jest jednym z największych dobrodziejstw, jednak z czasem staje się dość uciążliwa.

więcej

Jak stworzyć stronę sprzedającą jak szalona?

Mimo, iż mamy świetny produkt i od pewnego czasu istniejącą stronę WWW, nie udaje nam się jednak nic za jej pomocą sprzedać. Dlaczego? Gdzie tkwi nasz błąd? Jak go naprawić? Wystarczy odrobina marketingu...

więcej

Informatyzacja szansą

O informatycznym boomie sprzed kilku lat wszyscy już chyba zdążyli zapomnieć. Rozwój e-biznesu, chociaż ma miejsce, nie jest tak spektakularny, jak przewidywano. Ale nie wszystkie firmy branży IT przeżywają kłopoty.

więcej

Interakcja z systemem plików PHP i serwerem

W tym artykule postaram się opisać pełną interakcję systemem plików oraz serwerem, która jest niezbędna każdemu programiście PHP, który myśli poważnie o dobrym i poprawnym pisaniu swoich skryptów.

więcej

Zabezpieczanie stron przed nieuczciwymi klientami

Niestety zdarza się czasem, że osoby dla których wykonujemy stronę, są nieuczciwe i nie mają zamiaru nam zapłacić. Zdarza się to zazwyczaj po tym, jak wyślemy już stronę na serwer.

więcej

Programowanie zorientowane obiektowo w PHP

Programowanie obiektowe bez wątpienia ma wiele zalet, najważniejsze z nich to łatwe modyfikowanie oraz wielokrotne wykorzystania klas. W tym artykule pokaże jak korzystać z możliwości PHP, aby tworzyć funkcjonalne a za razem bardzo rozbudowane klasy.

więcej

Przetwarzanie plików PHP

Często w naszych skryptach używamy zewnętrznych plików, umieszczonych na serwerze. PHP posiada ogromne możliwości do przetwarzania plików. Możemy za jego pomocą odczytywać, edytować lub zapisywać pliki.

więcej

Polskie znaki

Tworzenie stron internetowych niesie ze sobą różne niespodzianki. Jedną z nich jest to, że odwiedzający twoją stronę informują Cię o braku polskich literek - a przecież na twoim komputerze wszystko było dobrze.

więcej

Operatory i wyrażenia w PHP

Operatory i wyrażenia są jednymi z podstawowych elementów każdego języka programowania. Jak można przeczytać w manualu PHP jest językiem zorientowanym na wyrażenia' i właśnie w tym artykule postaram się pokazać jak z nich efektywnie korzystać.

więcej

Tablice we Flashu (obiekt Array)

Dzięki wprowadzeniu do języka ActionScript obiektu Array (obiekt wprowadzony został we flashu 5) mamy możliwość tworzenia tablic we Flashu. Tablice są to zbiory danych (zmiennych lub obiektów) powiązane ze sobą.

więcej

Schematy w kreacji serwisów WWW

Nowe media, młodzi, inteligentni odbiorcy, którzy zarabiają dobrze lub przynajmniej średnio - to łakomy kąsek. Jak go jednak ugryźć? Jak zbudować serwis? Jak tą drogą sprzedawać informacje i produkty?

więcej

Jak zbudować system internetowy i nie zbankrutować?

W obecnej sytuacji ekonomicznej oraz coraz silniejszej konkurencji większość firm nie może pozwolić sobie na inwestowanie dużych środków na rozwiązania internetowe. Jednak rezygnacja z jakichkolwiek projektów oznacza utratę pozycji konkurencyjnej.

więcej

Budowanie marek w sieci czyli e-branding

Firmy budujące swój wizerunek w sieci dzielą się na dwie grupy: e-biznes w dosłownym znaczeniu i firmy z innych sektorów. Proces tworzenia jego marki w pierwszym przypadku jest bardzo zbliżony do tego, jaki przechodzą wszystkie nowo powstałe firmy.

więcej

Generowanie dokumentów PDF za pomocą PHP

Format PDF (Portable Document Format) jest uniwersalnym formatem plików zachowującym całe formatowanie dokumentów niezależnie od systemu operacyjnego. Obsługa tworzenia dokumentów PDF jest dostępna w PHP.

więcej

Sukces na odległość

Internet wkracza do każdej sfery - także do sfery gospodarki. Minęły czasy, kiedy liczył się ten, kto produkował dużo - dzisiaj czynnikiem decydującym o sukcesie jest informacja. Powstanie Internetu wywołało we współczesnym świecie lawinowe zmiany.

więcej

Jak poprawić pozycję w rankingach?

Każdy webmaster tworząc swój serwis liczy, że będzie on często odwiedzany przez internautów. To, czy strona będzie się cieszyć popularnością zależy jednak od kilku czynników, na które należy zwrócić uwagę przy jej projektowaniu.

więcej

Zachowanie internautów - podsumowanie roku 2003

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na szybko i łatwo dostępną, a zarazem trafną informację wpłynęło znacząco w roku 2003 na zachowania internautów odwiedzających polskie zasoby www.

więcej

MySQL w PHP, cz. 1

Artykuł ten rozpoczyna serie opisów korzystania z bazy danych MySQL. Przedstawione w nim zostały podstawowe informacje przybliżające istotę bazy danych oraz jej założenia.

więcej

MySQL w PHP, cz. 2

W tej części nauczę Ciebie tworzenia, modyfikowania i usuwania baz danych i tabel. Wiele osób korzysta do tego celu z gotowych systemów, jak, np. PHPMyAdmin, ale co gdy będziesz chciał zrobić to sam? Zapraszam do lektury.

więcej

MySQL w PHP, cz. 3

Wiesz już jak przygotować bazę do prawidłowego funkcjonowania, a więc teraz zajmiemy się sposobami wprowadzania do niej danych i pobieraniem ich, a także modyfikacją już istniejących.

więcej

Krótki wstęp do webmasterstwa

Artykuł, napisany z myślą o amatorach świata webmasteringu, przedstawia i opisuje kilka języków programowania stron WWW. Przedstawia ich stopnie trudności i prezentuje ocenę przydatności.

więcej

Zasady działania FastTemplate

FastTemplate jest systemem szablonów dla PHP. Kod PHP przeplatający się z tagami HTML jest nieczytelny, trudny w konserwacji i eksploatacji. System szablonów stanowi świetne wyjście z takiej sytuacji.

więcej

Odtwarzacze plików multimedialnych

Internet jest zbiorem informacji nie tylko na każdy praktycznie temat, lecz także w najróżniejszej postaci. Na stronach internetowych znajdziemy informacje zarówno w postaci tekstu i grafiki, jak i dźwięku oraz wideo.

więcej

Komponenty we Flashu MX

Komponenty są jednym z nowych typów narzędzi we Flashu MX. Pozwalają one na tworzenie interaktywnych elementów prezentacji, takich jak pola wyboru, rozwijane listy, przyciski itp.

więcej

Funkcje biblioteki PCRE

Przedstawione w artykule zagadnienia ilustrują sposoby korzystania z funkcji obsługujących wzorce wyrażeń regularnych zgodnych ze standardem Perla. Przeznaczony jest dla osób, które zapoznały się już z ogólną konstrukcją tytułowej biblioteki.

więcej
<<< poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12     następna >>>