Wszystkie artykuły

MySQL w PHP, cz. 4

W poprzednich częściach umieściłem informacje dotyczące nauki korzystania z bazy danych MySQL. Ten artykuł poświęcam problemom, jakie mogą zaistnieć przy korzystaniu z tych elementów

więcej

Przykład skutecznego zastosowania e-marketingu

Strategię działań e-marketingowych opracowuje się zazwyczaj definiując problem biznesowy: osiągnąć cele marketingowe firmy w najbardziej efektywny sposób. Internet, jeśli zostanie umiejętnie wykorzystane, może obniżyć koszty osiągania tych celów.

więcej

Strona bogata w keywords

Kiedy lista słów kluczowych, pod które chcemy być wysoko w notowaniach wyszukiwarek została stworzona - najwyższy czas zastanowić się, jak osiągnąć ten cel. Rozwiązaniem jest stworzenie stron bogatych w słowa kluczowe, które zawierają dobrą treść.

więcej

Korzyści zastosowania e-marketingu w firmie

Zaprezentowanie firmy w Internecie to przedsięwzięcie wymagające przemyślenia i podjęcia przez firmę kilku decyzji. Nie wystarczy samo wykonanie i umieszczenie firmowej strony w Internecie.

więcej

Standardy sieciowe - za czy przeciw?

Panuje dość powszechne przekonanie, że strona w pełni zgodna ze standardami to utopia, rzecz nieosiągalna w praktyce. Wiele osób uważa, że strony internetowe projektuje się z myślą o konkretnych przeglądarkach internetowych, sprawdzając ich wygląd w dwóch, rzadko w trzech lub większej liczbie przeglądarek.

więcej

Osiołki.net - Internet. Dla wszystkich!

Każdy, kto korzysta z Internetu, na pewno odwiedza strony WWW, natomiast znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że burzliwa historia z nimi związana zbliża się do kolejnego punktu zwrotnego, i to nie kto inny, tylko użytkownicy przeglądarek internetowych odegrają w tym procesie decydującą rolę.

więcej

Tajemnice Flasha

Ze względu na różne rozwiązania i błędy w przeglądarkach nie ma 100 proc. skutecznego sposobu na sprawdzenie, czy użytkownikowi wyświetli się dana animacja Flash. W tej sytuacji całkiem rozsądnym podejściem jest niewykrywanie Flash'a w ogóle i zdanie się na reakcję przeglądarki.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 1

Rewolucja internetowa z lat 90. XX wieku radykalnie zmieniła wiele dziedzin ludzkiego życia. Dostęp do informacji jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Powstały nowe formy działalności gospodarczej, a tradycyjne przedsiębiorstwa coraz rzadziej nie korzystają z możliwości, jakie daje Internet.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 2

Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z potrzeby zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwie normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Odpowiednie akty prawne dotyczą wyrównywania szans tych ludzi np. w dziedzinie zatrudnienia, edukacji czy rekreacji.

więcej

Misja WebStandards.org: Walka o standardy

Konsorcjum WWW (W3C), wspólnie z innymi grupami, tworzy technologie budowy i interpretacji treści na stronach WWW. Technologie te, zwane standardami sieciowymi są starannie projektowane, aby dostarczać jak najwięcej korzyści jak największej liczbie użytkowników sieci, zapewniając przy tym długą żywotność wszystkich dokumentów w internecie.

więcej

Waga i znaczenie PageRank w Google

Dopóki Google prowadzi w wyścigu o miano najlepszej ze wszystkich wyszukiwarek internetowych, powinniśmy się zainteresować znaczeniem PageRank dla naszych stron.

więcej

Validator ciągle się czepia!

Artykuł traktuje Validatorze. Głównym wątkiem jest próba odpowiedzi na pytanie "Jak poprawić błędy wskazywane przez Validator W3C?".

więcej

Tylko Internet Explorer?

"Zainstaluj sobie IE i będzie po kłopocie". Jest wiele powodów, dla których to nie jest sensownym rozwiązaniem. Standardy sieci zostały opracowane tak, aby użytkownik mógł wybrać swoją przeglądarkę. Niektórzy chcą skorzystać z tego prawa wyboru.

więcej

Standardy sieciowe - rozwiązania dla profesjonalistów

Od czasu kiedy sam zacząłem stosować standardy sieciowe z uwagą śledzę dyskusje na ich temat. Na wielu forach dla twórców serwisów internetowych powraca pytanie, czy stosować standardy sieciowe, po co uczyć się XHTML'a? Wiele osób próbuje przekonywać "niedowiarków" o słuszności stosowania standardów, ich zaletach i bezpośrednich korzyściach z nich płynących... i chwała im za to.

więcej

Korzyści biznesowe ze stosowania standardów sieciowych

Z budowania witryn internetowych zgodnie ze standardami płyną 2 rodzaje korzyści biznesowych: te, które odczujesz już dziś (mniejsze koszty stworzenia witryny, więcej potencjalnych klientów, gotowość na przyszłość) oraz te, które odczujesz jutro (mniejsze koszty utrzymania witryny, większa elastyczność w zmianie wyglądu strony, uniezależnienie się od producenta witryny.

więcej

Mój pierwszy layout

Ten artykuł przeznaczony jest dla tych, którzy mają już jakieś podstawy CSS, ale nie wystarczają im one na samodzielne stworzenie layoutu.

więcej

Koncepcja nowoczesnej strony internetowej

Dzięki wysiłkom Web Standards Project i szerokiej rzeszy aktywistów (takich, jak sam Jeffrey Zeldman), o standardach sieciowych mówi się coraz częściej i głośniej.

więcej

Meta tagi i TITLE - definicje, problemy i zagadnienia

Idealnym wprowadzeniem do tematu tagów i Title będzie przedstawienie ich krótkiej charakterystyki. Meta tagi i TITLE są informacją znajdującą się w znacznikach Head na stronach internetowych.

więcej

Medialność produktu - czyli co sprawia, że o produkcie się pisze?

Wielu specjalistów od marketingu intryguje pytanie - co sprawia, że na rynku pojawiają się tzw. produkty medialne, które nawet przy niewielkich nakładach na reklamę potrafią wzbudzić duże zainteresowanie prasy?

więcej

Prywatne strony domowe jako przedmiot zainteresowania nauk społecznych, cz.1

Prywatne strony domowe (PSD) są bardzo "młodym" przedmiotem badań nawet w ramach "internetowego" nurtu nauk społecznych. Oto kilka słów refleksji i spostrzeżeń na ten temat.

więcej

Prywatne strony domowe jako przedmiot zainteresowania nauk społecznych, cz.2

Druga część artykułu poświęconego prywatnym stronom domowym.

więcej

Bezpieczeństwo skryptów PHP

W tym artykule postaram się was nauczyć jak zabezpieczyć swoje skrypty PHP przed atakami hackerów oraz jak skonfigurować serwer internetowy Apache i PHP, aby w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo naszych skryptów.

więcej

Linkowanie jako ważny aspekt pozycjonowania

Rozpatrując i analizując statystyki odwiedzin na stronie WWW szybko dochodzimy do wniosku, że bezsprzecznie pierwsze miejsca zajmują wyszukiwarki i to one, zwłaszcza te najlepsze, generują największy ruch.

więcej

Podstawowe zasady CRM

Jakie zadania powinien spełniać system klasy CRM? To pytanie to klucz do sukcesu czyli udanego wdrożenia rozwiązania CRM.

więcej

ClickBank - pieniądze w sieci

Temat zarabiania w Internecie jest prawie tak stary, jak sama sieć. U jednych wywołuje dreszczyk emocji, inni zniechęceni podejmowanymi wcześniej próbami z politowaniem czytają zachęty typu "Najpewniejsze systemy zarabiania".

więcej

Sesje z pomocą ADOdb

Wielu początkujących programistów PHP użera się z sesjami. Wiem to po sobie, bo jeszcze kilka miesięcy temu miałem nie-lada kłopot z zapisywaniem rekordów sesji w bazie MySQL. Jak zwykle pomógł mi serwis php.net.

więcej

Smarty: Generowanie statycznych stron HTML

Niektórzy z początkujących programistów aplikacji WWW mają problem z generowaniem statycznych plików HTML. Postanowiłem umilić im życie i opisać sposób z którego osobiście korzystam.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 2

W poprzednim artykule pokazałem jak napisać własny mechanizm sesji, natomiast teraz spróbujemy rozbudować go tak, aby stał się koszykiem na zakupy.

więcej

Przodkowie CRM

W ciągu ostatnich lat branża informatyczna bardzo intensywnie interesuje się rozwiązaniem klasy CRM (Customer Relationship Management). Aby zrozumieć ideę oraz przeznaczenie tego terminu należy spojrzeć w przeszłość.

więcej

LiveMotion - nieudana podróbka czy dobre narzędzie?

Jak wiadomo od dawna, firmy Macromedia i Adobe lubią ze sobą konkurować. Efektem tej konkurencji jest zawsze dla użytkowników możliwość wyboru, czyjego programu chcą używać. Podobnie jest z tworzeniem animacji flash.

więcej
<<< poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>