Wszystkie artykuły

Sitemaps pod lupą

Sitemaps 0.90 to darmowy i prosty sposób zgłaszania stron do wyszukiwarek, który zapewnia bardziej wszechstronne i efektywne indeksowanie, a tym samym lepsze pozycjonowanie witryn. Użytkownikom Internetu protokół Sitemaps gwarantuje lepszej jakości i bardziej aktualne wyniki wyszukiwania.

więcej

Wstęp do SEM - Search Engine Marketing

Wiele firm podczas kreowania wizerunku marki czy w trakcie planowania i prowadzenia działań sprzedażowych bardzo rzadko sięga do narzędzia o nazwie SEM. Dzieje się tak dlatego, że Marketing Wyszukiwarek wciąż jest terminem u nas mało znanym. Szkoda, bo jak pokazuje przykład choćby amerykański, SEM jest niezwykle skuteczne.

więcej

Nadchodzi era e-video

Czy po erach złowrogich dinozaurów, wiecznie skutych lodem kontynentów, dominacji homo sapiens a wreszcie erze technologii Flash nadchodzi era e-video?

więcej

Bezpieczeństwo Firefoksa

Co się wydarzy jeżeli Mozilla Firefox nagle stanie się przeglądarką używaną przez wszystkich? Co się stanie jeżeli będzie ona tak dużym celem dla hakerów, wirusów i autorów programów szpiegujących jakim Internet Explorer jest obecnie?

więcej

Dyskusja o nowej stronie TVP. Czy innowacyjność w tego typu projektach jest zakazana?

Nie bez echa przeszła nasza informacja o nowej stronie Telewizji Publicznej stworzonej na podobieństwo Onet.pl. Udało nam się dotrzeć do autorów tej strony. Dla Webinside.pl przedstawiają oni powody, którymi kierowali się przy budowaniu strony i wyjaśniają dlaczego witryna wygląda tak, a nie inaczej. Dla kontrastu publikujemy opinie niezależnych ekspertów.

więcej

Rekrutacja online

Coraz więcej firm przenosi procesy rekrutacyjne do Internetu, coraz więcej kandydatów wpisuje słowo "praca" w wyszukiwarki. Skąd bierze się rosnąca popularność Internetu jako źródła ofert pracy?

więcej

Indeksowanie świata, czyli Biblioteka

Dyrektorzy Google obiecującej "skatalogowanie wszystkich informacji na świecie" ogłosili w poniedziałek ostatni krok na drodze rozwoju firmy: daleko idący plan zniszczenia wszelkiej informacji, której nie można zindeksować.

więcej

Diamenty i Internet to najlepsi przyjaciele kobiet

Czy świat sfeminizował? Czy we wszystkich dziedzinach zmierzamy powoli do matriarchatu? Tymczasem załóżmy, że główne podwaliny pod istnienie Internetu i e-commerce położyli mężczyźni.

więcej

Wojna w Wirtualnej Polsce

Portal niezgody: Podobno wielkie pieniądze nie zmieniają ludzi, tylko… ujawniają ich prawdziwą naturę. Jeśli to prawda, ciężkie czasy czekają Wirtualną Polskę. Jej ojcowie-założyciele właśnie wykopali wojenne topory.

więcej

Kompendium wiedzy na temat domen .EU

Wprowadzenie nowych domen .EU będzie z pewnością nie tylko internetowym wydarzeniem roku 2006, stanowi ono zarazem wielką okazję dla wszystkich przedsiębiorstw ponieważ oprócz domeny narodowej mogą uzyskać jeszcze jedną, europejską tożsamość.

więcej

Zasady działania Traffic Index

Traffic Index to algorytm Netsprint.pl pozwalający ocenić obiektywną wartość serwisów internetowych. Publikacja opisuje mechanizm w kontekście pozycjonowania witryn w tej wyszukiwarce.

więcej

Wprowadzenie do e-learningu

Nauczanie przez internet albo zdalna edukacja - to najczęstsze określenia zdobywania wiedzy za pomocą sieci. Taka forma doskonalenia kwalifikacji, nazywana w skrócie e-learningiem, staje się coraz bardziej popularna w firmach na całym świecie.

więcej

IT się odradza

Po kryzysie na przełomie wieków, firmy informatyczne poprawiają swoją kondycję i zatrudniają coraz więcej pracowników. Rynek IT dzieli się na wiele segmentów, które charakteryzują się wąską specjalizacją usług informatycznych.

więcej

Inżynierowie i naukowcy z marzeń

Jaki jest idealny inżynier i naukowiec? Czy masz cechy takiej osoby i potrafisz je przedstawić swojemu pracodawcy? Porównaj swoje zalety z najlepszymi.

więcej

Porównywarki cen - szansa na oszczędne zakupy w sieci

W lansowanym obecnie tempie życia, czas to pieniądz. Zaoszczędzić go choć odrobinę dla siebie, to często nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzą nam porównywarki cen sklepów internetowych.

więcej

eCRM, czyli zwiększamy lojalność eKlientów

Zarządzanie relacjami z użytkownikami Internetu (eCRM) dzięki rozwojowi technologii, a przede wszystkim coraz szerszej działalności firm w sieci, nabiera całkiem nowej jakości. Staje się bardzo skutecznym narzędziem w walce o pozyskanie lojalności klienta. Elementu gry rynkowej, który w obecnych czasach jest podstawą skutecznego działania w e-biznesie.

więcej

System wiadomości prywatnych w PHP

Witryna zrzeszająca ludzi o podobnych zainteresowaniach, czyli witryna tematyczna, obecnie nie może obejść się bez systemu, służącego do komunikacji pomiędzy użytkownikami. W tym artykule, pokażę jak stworzyć proste, a zarazem użyteczne narzędzie, obsługujące wiadomości prywatne.

więcej

Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty

Ostatnio coraz głośniej słychać o nowoczesnych przeglądarkach, konkurencyjnych dla Internet Explorera – zdobywają one coraz większą popularność. Niektórzy jednak, pomimo że o nich słyszeli, z różnych powodów nie zamierzają ich spróbować – z jednej strony boją się, że to zbyt trudne lub kłopotliwe, z drugiej – przyzwyczaili się do Internet Explorera.

więcej

Analiza zachowań klientów w e-sklepach

W przypadku tradycyjnego sklepu samoobsługowego niemożliwe jest śledzenie wszystkich klientów i analizowanie ich poszczególnych zachowań. W zasadzie tylko ich obecność przy kasie świadczy o tym, że są naszymi klientami. Kiedy wychodzą ze sklepu bez zakupów, nie wiemy o nich praktycznie nic.

więcej

Turystyka w internecie

Lipiec to miesiąc najwyższej oglądalności internetowych serwisów turystycznych, jednak niewiele mniejszą średnią liczbę użytkowników odnotowano na tych witrynach pod koniec roku, w grudniu - wynika z raportu "Turystyka w internecie. Jesień-Zima 2004"

więcej

osCommerce - własny sklep internetowy

Na wzroście obrotów e-handlu tracą handlowcy nieobecni w sieci. Jak więc niewielkim kosztem uruchomić własny sklep internetowy i czerpać korzyści z e-commerce?

więcej

Jak przełożyć, żeby się nie wyłożyć

Internet to wspaniałe medium, oferujące nowe możliwości przekazu, integrujące rewolucyjne rozwiązania multimedialne, skupiający wirtualne społeczności i odmieniające oblicze współczesnego świata.

więcej

Jak konstruować tekst na stronę internetową?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest sekret zapełniania serwisu internetowego treścią. Recepta wydaje się dość prosta – meritum to przejrzystość i uschematyzowanie. Jednak jest coś o czym nie można zapomnieć.

więcej

Strona zgodna z najnowszymi standardami

Ostatnio modny stał się język XHTML, jest on kontynuacją języka HTML który nie będzie już rozbudowywany. Aktualnie jest to język rekomendowany przez W3C więc warto swoją stronę do niego przystosować.

więcej

Marketing emaliowany

Skrzynka mailowa każdego Internauty zapełnia się każdego dnia sporą ilością wiadomości. Wiele z nich to elektroniczne listy reklamowe. Z kolei spora ich część to przekazy niechciane. Odrzucane, kasowane od razu po pojawieniu się ich na liście odebranych wiadomości. To one, tzw. spam'y, odpowiadają zazwyczaj za mylne przekonanie o e-mail marketingu wśród użytkowników sieci.

więcej

Pętle we Flashu

Stosowanie pętli jest jedną z podstawowych czynności podczas programowania w jakimkolwiek języku. Pozwalają one na wielokrotne powtarzanie pewnych, określonych instrukcji. Język ActionScript nie jest tu wyjątkiem.

więcej

Case Study: nowa komunikacja marki NetSprint

Z początkiem 2004 roku zarząd NetSprint.pl podjął śmiałą decyzję o wdrożeniu nowej strategii komunikacji dla swojego sztandarowego produktu. Jej celem było trafne przeniesienie techniczno-marketingowych atrybutów wyszukiwarki (takich jak skuteczność, szybkość i nowoczesność) na poziom komunikacji marki. Oto obszerne Case Study obrazujące proces tej ewolucji.

więcej

Układ tekstu na stronie WWW

Teksty pisane na komputerze i wyświetlane w internecie są ciągle trudniejsze do czytania niż na tradycyjnym papierze. W tym celu powinniście swoim odwiedzającym ułatwić czytanie waszych tekstów.

więcej

Rozwiązywanie problemów z Internet Explorerem

Coraz większa rzesza webmasterów przestaje mieć wątpliwości co do stosowania standardów. Niestety, interpretacja przez przeglądarki wciąż nie jest jednolita. Każda ma swoje "odchyły", mniej lub bardziej znaczące. Dzisiaj omówimy najczęstsze i najpoważniejsze problemy jakich może nam przysporzyć najpopularniejszy obecnie Internet Explorer dla Windows.

więcej

Rodzaje błędów w PHP i ich przyczyny

Pisząc własne aplikacje trudno uniknąć pomyłek. Zdarzają się one zarówno przy krótkich jak i długich kodach. Często większość webmasterów nie zdaje sobie jednak sprawy z przyczyn owych nieprawidłowości.

więcej
<<< poprzednia   2  3  4  5  6  7  8  9  10     następna >>>