Wszystkie artykuły

UNIXowy Demon w PHP, cz. 2

Część druga publikacji o demonie UNIXowym, która prezentuje całą stworzoną przez nas klasę oraz plik inicjujący demona.

więcej

Jak wykorzystać dane zachowań użytkowników?

Użytkownikiem nazywamy osobę korzystającą z zasobów strony WWW identyfikowaną przez nadany jej ciąg znaków alfanumerycznych (cookie). Użytkowników witryny dzielimy na nowych i powracających, czyli takich, którzy we wcześniejszym przedziale czasu odwiedzili monitorowany serwis.

więcej

Analiza elementów zachęcających użytkowników do powrotu

Warto brać pod uwagę to, jak internauci odbierają naszą stronę, by podnieść jej atrakcyjność. Wszelkie sygnały od użytkowników są o tyle istotne, że to oni odwiedzają naszą stronę i warto zachęcić ich do powrotu tworząc przyjazną, czytelną i intuicyjną stronę www.

więcej

Wejścia bezpośrednie na stronę vs. wejścia z wyszukiwarek

Na każdą stronę internetową można wejść zarówno bezpośrednio – poprzez wpisanie adresu strony - jak i poprzez wyszukiwarkę. Co zatem może oznaczać stosunek odwiedzin na stronie z wyszukiwarek do odwołań bezpośrednich czyli wpisania nazwy witryny do przeglądarki internetowej?

więcej

Zainteresowanie użytkowników treścią stron WWW

Posiadanie dużej ilości unikalnych użytkowników nie gwarantuje, że serwis cieszy się popularnością i jest poczytny. W jaki zatem sposób można sprawdzić czy użytkownicy są zainteresowani zawartością strony www?

więcej

Tomasz Karwatka, webusability.pl

Były dyrektor agencji Janmedia. Obecnie na kierowniczym stanowisku w Divante. Założyciel bloga webusability.pl i twórca Kursu Usability dla projektantów stron WWW.

więcej

Artur Gortych, Artegence

Wywyiad z Arturem Gortychem - założycielem i prezes agencji Artegence działającej od 1995 roku najpierw pod nazwą 3dart Multimedia, potem 3dart.com.

więcej

WAI (Web Accessibility Initiative)

Dostępność Sieci w krótkim znaczeniu to metody oraz różnego rodzaju mechanizmy, mające na celu umożliwienie osobom z różnym stopniem niepełnosprawności dostęp do treści i materiałów publikowanych w Sieci WWW.

więcej

Zachowanie dostępu do danych w obrębie klasy

Ostatnimi czasy w poszukiwaniu pracy odwiedzam co jakiś czas potencjalnych pracodawców. Rozmowa kwalifikacyjna przebiega pomyślnie do momentu spotkania z „specjalistą” lub menadżerem działu IT. Zdarza się, że jestem często proszony o wykonanie zadania testowego.

więcej

O użyteczności kodów CAPTCHA

Artykuł ten jest pierwszą na polskim rynku próbą analizy i badania kodów CAPTCHA za pomocą narzędzia eye trackingowego. Firma Symetria badała w nim działanie takich kodów na trzech witrynach: Gazeta.pl, o2.pl oraz Youtube.pl.

więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo domeny?

W dzisiejszych czasach unikalna domena internetowa jest tak samo ważna jak nazwa firmy czy jej logo. Jest to jeden z czynników identyfikujący firmę, mający istotny wpływ na jej wizerunek.

więcej

Dokumentowanie kodu PHP w phpDocumentor

Bez względu na to czy piszemy kod na własne potrzeby czy też zamierzamy go publikować, powinien być on właściwie udokumentowany. W artykule tym dowiesz się, jak dokumentować projekty PHP przy pomocy aplikacji phpDocumentor.

więcej

Google Chrome

Do rewolucji sieciowej w znacznym stopniu przyczyniła się firma Google, która to co pewien czas wypuszczała nowe produkty, niekiedy znacznie przyspieszające rozwój sieci. Po wielu latach tworzenia aplikacji sieciowych pojawiła się bariera w postaci ograniczeń obecnych przeglądarek.

więcej

Photoshop CS

Tego programu nie trzeba przedstawiać. Jest to niewątpliwie najbardziej znany program graficzny. Wielu fotografów, webdesignerów czy grafików nie wyobraża sobie pracy bez tego narzędzia. Można powiedzieć, że to nowoczesna ciemnia, ale o dużo większych możliwościach.

więcej

CoreEditor

CoreEditor to uniwersalny edytor tekstu dedykowany dla programistów i webmasterów. Jest następcą popularnego i darmowego programu EdHTML. Największy nacisk położony został na wsparcie dla takich technologii jak XHTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL.

więcej

Photoshop CS4

Choć premiera Photoshopa CS4 miała miejsce już jakiś czas temu, to nie każdy miał okazję przekonać się jeszcze o jego możliwościach. U polskich dystrybutorów w zasadzie Photoshop dostępny był od połowy listopada, wówczas ukazały się również wersje Trial.

więcej

Tristan Nitot, Mozilla

Prezentujemy kolejny ekskluzywny wywiad. Specjalnie dla czytelników Webinside.pl Prezes Mozilla Europe Tristan Nitot opowiada o pracy nad Firefoksem i jego rywalizacji z Internet Explorerem.

więcej

Artur Waliszewski, Google

Artur Waliszewski, szef polskiego oddziału Google w ekskluzywnym wywiadzie, specjalnie dla Webinside.pl. O planach, etycznym pozycjonowaniu i... bezpłatnym jedzeniu w Google Polska.

więcej

Rafał Płatek, Pajączek

Rozmowa z Rafałem Płatkiem, twórcą najpopularniejszego polskiego edytora HTML - Pajączka.

więcej

Metalowe menu ze szkłem

Tutorial nauczy się jak krok po kroku zrobić efektowny element, który można wykorzystać np. w menu. Metal i szkło świetnie razem się prezentują, także w internecie.

więcej

Crimson Editor

Crimson Editor to zaawansowany edytor tekstowy dla programistów i webmasterów, posiada wiele funkcji od kolorowania składni aż po zintegrowanego klienta FTP.

więcej

Metalowe menu

Element do budowy menu lub pojedynczy przycisk z charakterystycznym metalowym błyskiem.

więcej

Plastic mac

Bardzo interesujący efekt, można go wykorzystać tworząc menu o ciekawym wyglądzie.

więcej

Aqua pastylka

Kolejny mini przewodnik prezentujący stworzenie butonu w stylu aqua. Przycisk z bardzo ciekawym efektem przezroczystości może urozmaicić każdy internetowy seriws.

więcej

Szklana pigułka

Estetyczny przycisk o oryginalnym kształcie. Bardzo proste wykonanie.

więcej

Trójwymiarowy przycisk

Button który nada Waszej stronie efekt trzeciego wymiaru...

więcej

Przycisk Web 2.0

W tym tutorialu z pomocą Photoshopa stworzymy prosty, ale efektowny "przycisk Web 2.0".

więcej

Efekt plastiku

Tutorial, w którym można stworzyć ciekawe, plastykowe menu (lub przycisk) do wykorzystania na własnej stronie.

więcej

Gdy statystyki pokazują za mało odsłon

Jeśli według statystyk internauci zainteresowani są jedynie kilkoma stronami serwisu należy sprawdzić kilka rzeczy w kodzie strony.

więcej

Blokowy tekst

Króciutki tutorial ukazujący jak wykorzystaniu kilku filtrów można zrobić interesujący efekt tekstowy w dosłownie kilka minut.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>