Wszystkie artykuły

Nowoczesny PR

Nastanie ery internetu sprawiło, że public relations wygląda dziś całkiem inaczej. Pojawiło się więcej okazji zdobycia potencjalnego klienta. Niegdyś dostępne były tylko dwa sposoby, by zwrócić uwagę nabywcy: zakup reklamy lub przekonanie mediów do opublikowania danej treści. Dziś najważniejsze są relacje bezpośrednie.

więcej

Preloader w ActionScript 3

W tym tutorialu pokaże jak stworzyć plik SWF wczytujący inny plik SWF posiadający graficzną wizualizację postępu pobierania danych, czyli tzw. preloader. Wykorzystamy do tego ActionScript 3.

więcej

Domain hack: kreatywny sposób na domenę

Nie możesz znaleźć atrakcyjnej, wolnej domeny? Zhakuj ją! Domain name hack to alternatywne podejście do tworzenia adresów internetowych, które zyskuje popularność w polskim internecie.

więcej

Historia Gadu-Gadu

Historia Gadu-Gadu rozpoczęła się 10 lat temu, w 2000 roku, na początku boomu internetowego. Z inicjatywy Łukasza Foltyna powstaje firma SMS-Express.com oferująca program do wysyłania SMS-ów przez Internet.

więcej

Agnieszka Grygiel, Qtravel.pl

Agnieszkę Grygiel pytamy o sens istnienia nowej wyszukiwarki QTravel.pl.

więcej

Strategie obsługi klienta nowej generacji: wykorzystanie Internetu i koncepcji Web 2.0

Cel: być tam gdzie Klient. Obsługa klienta odgrywa ważną rolę w walce z ich migracją i często jest jedną z przyczyn odejścia od dotychczasowego operatora. Z tego względu operatorzy powinni stale poszerzać portfolio udostępnianych klientom kanałów obsługi wykorzystujących Internet oraz koncepcję Web 2.0.

więcej

Makiety stron internetowych coraz bardziej popularne

Jeszcze niedawno stosowanie makiet przy projektowaniu stron internetowych było zjawiskiem bardzo rzadkim. Dziś do tej formy pracy przekonuje się coraz więcej programistów.

więcej

Funkcjonalna i efektowna nawigacja w jQuery

Nawigacja to jeden z ważniejszych elementów na stronie. Jej celem powinno być przede wszystkim ułatwienie poruszania się pomiędzy stronami. Czasami autorzy stron zapominają jednak w jakim celu jest budowana - stawiają wygląd nad funkjonalnością. Poniżej przedstawiona nawigacja, zbudowana z małą pomocą jQuery, łączy oba te aspekty - jest funkcjonalna oraz miła dla oka.

więcej

Przewijarka (slider) newsów w jQuery

Użytkownicy polubili slidery przy prezentowaniu ciekawych wiadomości z witryny. Są efektowne, wprowadzają interakcję i mogą "schować" sporo treści. jQuery daje nieograniczone możliwości przy tworzeniu takich elementów. Oto jeden z nich.

więcej

Czym jest opcja na domenę?

Większość atrakcyjnych nazw domen jest już od dawna zajęta. Firmy i internauci apelują o nowe rozszerzenia domen, ale nie zawsze jest to możliwe. Co zatem zrobić, jeżeli wybrana nazwa domeny nie jest dostępna, a nie chcemy korzystać z nie zawsze tanich aukcji? Rozwiązaniem może być tak zwana opcja na domeny.

więcej

Granatowy button

W tym tutorialu pokażemy jak wykonać ciekawy button, który może posłużyć jako materiał reklamowy czy miejsce na umieszczenie logo.

więcej

Jak budować lojalną społeczność internetową?

Internet ułatwia komunikację – do tego nie trzeba już nikogo przekonywać, to oczywiste. Realny świat znajduje odzwierciedlenie w wirtualnej rzeczywistości. Widać to choćby po wielkim sukcesie, jaki odniosły serwisy Web 2.0. Również marki prześcigają się w pomysłach, aby zgrupować internautów wokół siebie. Jednak zdobycie fanów, a zbudowanie lojalnej społeczności internetowej często nie idzie ze sobą w parze.

więcej

Michał Białek, Wykop.pl

Na pytania o nową odsłonę Wykop.pl i plany jego dalszego rozwoju odpowiada Michał Białek, Dyrektor Operacyjny serwisu.

więcej

Divitis i Classitis – choroba młodego webmastera

W moim artykule chciałbym poruszyć niezauważaną i problematyczną kwestię nadużywania w kodzie HTML klas i elementów DIV. To tyle wstępu – teraz przejdźmy do praktyki.

więcej

5 kroków do dobrej domeny

2BE.PL wzięło pod lupę sto najpopularniejszych witryn w Polsce, szukając odpowiedzi na pytanie jak powinna wyglądać idealna domena internetowa.

więcej

O kulisach działania 8.1 PO IG

Założyciele Filmaster.pl otrzymali 450 tys. złotych w ramach działania 8.1 PO IG. Specjalnie dla czytelników Webinside.pl opowiadają o tym "jak to się robi".

więcej

Framework jQuery: Animowany efekt MouseOver

Stwórz efekt płynnego przejścia między dwoma obrazkami wykorzystując Framework jQuery!

więcej

Historia programu Adobe Photoshop

Pionierski program graficzny skończył 20 lat. Z tej okazji zapraszamy do zagłębienia się w historię programu Adobe Photoshop.

więcej

Ciekawostki i liczby Photoshopa

Pierwsza, bardzo skromna wersja programu Photoshop została wydana w nakładzie 200 egzemplarzy jako dodatek do skanerów Barneyscan, nikt nie spodziewał się tak gwałtownego wzrostu popularności tej aplikacji. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wokół programu powstał cały ekosystem.

więcej

Case study: Kampania Heyah na Naszej-klasie

233 lata i 44 dni – to czas jaki spędzili wszyscy użytkownicy portalu Nasza klasa w Letniej Szkole Korzystania z Telefonów Heyah. Wydawcy twierdzą, że to największa akcja o charakterze social media przeprowadzona dotąd w Polsce.

więcej

Dobre imię w portalu społecznościowym

Nicki, czyli pseudonimy używane w sieci, coraz częściej są traktowane jak domeny internetowe.

więcej

Przydatne flashowe techniki cz. 2

W tym artykule dowiesz się jak skutecznie stosować MovieClipy zamiast Buttonów w Twoich projektach. Ten sposób da Ci większą elastyczność w projektowaniu nawigacji w prezentacjach czy stronach WWW.

więcej

Rok z Filmaster.pl - case study

Filmaster - serwis społecznościowy przeznaczony dla miłośników kina - podsumował pierwszy rok swojej działalności.

więcej

Własny start-up - case study Tubylismy.pl

Zaczyna się od dobrego pomysłu. Realizujesz go, startujesz i myślisz, że najgorsze za tobą. Nic bardziej mylnego. Dziennie pojawiają się średnio 4 start-upy, czyli w ciągu roku trzeba pokonać ponad 1000 innych pomysłów. Najważniejsze, to przetrwać kilka pierwszych miesięcy.

więcej

Przydatne flashowe techniki cz. 1

W tym artykule postaram się przedstawić kilka przydatnych, flashowych sztuczek, które na co dzień pomagają mi osiągnąć dobry rezultat pracy. Artykuł będzie ukazywał się w częściach, w których omówię 10 zagadnień. Zapraszam Was także do komentowania artykułu oraz dodawania swoich sposobów!

więcej

Fałszywe adresy domenowe

Pojawiające się w mediach informacje o złośliwym oprogramowaniu krążącym w sieci i wzmożonej aktywności hakerów, przeciętnemu internaucie wydają się pozostawać bez większego znaczenia.

więcej

Kampania reklamowa Tanio.pl - case study

Wejście na rynek nowej porównywarki cenowej jest już na samym wstępie ograniczone możliwościami licznej konkurencji. jednak odpowiedni kapitał i wsparcie dużego portalu mogą przynieść dobre efekty.

więcej

Luki w przeglądarkach a bezpieczeństwo w Internecie

Nie dalej jak kilka dni temu, media poinformowały nas o kolejnej luce znalezionej tym razem w jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych – Internet Explorer. Starsze wersje IE, których dotyczył problem, posiadają łącznie blisko 40% udziałów w rynku online. Złośliwe oprogramowanie wykorzystując tę lukę, mogłoby z powodzeniem zainfekować komputery wielomilionowego grona Internautów.

więcej

Chmurki w jQuery

Dzięki frameworkowi jQuery stworzysz w 5 min profesjonalnie wyglądające "chmurki" (ang. "cloud") opisujące elementy Twojej strony!

więcej

Wprowadzenie do jQuery

Zapewne zauważyłeś jak bardzo rozwija się ostatnio znaczenie języka skryptowego JavaScript w tworzeniu stron. Wstępna walidacja danych z formularza, różnego rodzaju alerty, ciekawe animacje czy też tak bardzo popularny ostatnio skrypt do eleganckiego wyświetlania zdjęć „Litebox” – to tylko kilka z naprawdę wielu możliwości języka skryptowego, który przeżył ostatnio swoje „odrodzenie”.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>