Chrome trzecią przeglądarką świata

Dawid Kulbaka, 16-12-2009 | Źródło: Computerworld

Wydanie Chrome na systemy Mac i Linux pozwoliło wyszukiwarce Google na wyprzedzenie w rankingu popularności przeglądarki Safari.

Po wydaniu 8 grudnia stabilnej bety Chrome (pisaliśmy o tym w artykule Wydano Google Chrome na systemy Linux i Mac) 1,3 proc. użytkowników systemów Mac korzysta już z przeglądarki Google, a liczba użytkowników Linuksa wzrosła z 3,8 proc. do 6,3 proc. 

Choć są to wersje beta, a przeglądarki Chrome używa łącznie 4,4 proc. internautów, to wyprzedzenie Safari pozwoliło aplikacji Gogole stać się trzecią najpopularniejszą przeglądarką świata. I to zaledwie rok po wydaniu programu.

Chrome odbiera także firmie Apple użytkowników Safari, którzy według badań Net Applications coraz chętniej przesiadają się na produkt Google. Obecnie Safari posiada 4,37 proc. z tortu internautów. Właśnie kosztem Apple Chrome zyskało po 8 grudnia 1 proc. użytkowników.

Ciągle poza zasięgiem pozostają przeglądarki Internet Explorer oraz Firefox, które notują odpowiednio 63,6 oraz 24,7 procent użytkowników na całym świecie.

Ocena 2.76/5 (55.17%) (385 głosów)
  • Śledzik
TAGI: safari   przegladarki   google   firefox   chrome  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2009-12-16
    I bardzo dobrze!

  • Dodał: Gość data: 2009-12-16
    Zgadzam się, bardzo dobrze!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.