Feedly teraz także dla Chrome

Krzysztof Marciniak, 25-11-2009 | Źródło:

Feedly powstał pierwotnie dla przeglądarki Firefox ponad rok temu. Dodatek okazał się wielkim sukcesem. Obecnie została wydana wersja działająca pod Google Chrome.

Feedly nadaje nowy charakter i styl przeglądaniu wiadomości. Czytnik Google jest bardzo dobrym narzędziem, jednak po określonym czasie użytkowania może się wkraść nuda. Cały czas te same ramki, białe tło i setki nieprzeczytanych elementów - może być to uciążliwe dla użytkownika. Feedly przy wykorzystaniu czytnika Google wyświetla newsy w inny, ciekawszy sposób.

 

Feedly pobiera informacje z czytnika Google oraz jest z nim zsynchronizowany. Oznacza to, że jeżeli oznaczymy dany element jako przeczytany w czytniku, taki sam efekt będzie miał miejsce także w Feedly. Do korzystanie z Feedly niezbędne jest oczywiście konto Google.

 

Wersja Feedly na Chrome jest niemalże bliźniacza do tej znanej z Firefox'a. Można jednak wskazać dwie rzucające się w oczy różnice:

 1. Brak integracji z Gmail'em.
 2. Brak mini paska narzędzi Feedly(w Firefox'ie wyświetlał się na dole każdej strony)

 

 

Feedly przedstawia wiadomości z czytnika Google w formie zbliżonej do tej znanej z magazynów. Oprócz źródeł, które sami subskrybujemy, pojawią się także propozycje do obecnie czytanego newsa, które zawsze powiązane są z nim tematycznie.

 

Pomijając wszystkie standardowe funkcje, które posiadają czytniki RSS, Feedly wyróżnia się tym, że wyświetla historię przeglądanych źródeł oraz umożliwia zapisanie ich w osobnym folderze. Jest także zintegrowany z Twitterem i przy pomocy opcji "Share" umożliwia dzielenie się z innymi użytkownikami ciekawymi znaleziskami.

 

Feedly jest dostępny na przeglądarkę Google Chrome, jednak tylko w wersji deweloperskiej, w której obsługiwane są dodatki. Po prawidłowej instalacji pojawi się jasno-zielona ikona obok paska wyszukiwania, z której można uruchomić Feedly.

 

Plugin można pobrać z oficjalnej strony projektu feedly.com.

Ocena 2.8/5 (56.09%) (512 głosów)
 • Śledzik
TAGI: dodatki   chrome   rss   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.