YouTube Direct

Krzysztof Marciniak, 18-11-2009 | Źródło:

Każdego dnia sposób przekazywania informacji zmienia się. Praktycznie wszystko może zostać nagrane i opublikowane w mgnieniu oka. W związku z tym, że relacje wideo stają się coraz bardziej popularne, YouTube wyszedł oczekiwaniom naprzeciw, stwarzając nowe narzędzie - YouTube Direct.

YouTube Direct to nowa generacja dla twórców treści, która umożliwi im dotarcie do milionów użytkowników każdego dnia. To świetne narzędzie do promowania treści i umieszczania jej bezpośrednio na stronę. Co prawda było to już możliwe wcześniej dzięki YouTube, jednak wielu użytkowników napotykało na trudności w interakcji z platformą wideo Google. YouTube Direct znacząco ułatwia proces publikowania treści. YouTube Direct składa się z dwóch komponentów:

 1. Osadzalnego uploadera - umożliwia umieszczenie widgetu na każdej stronie danej witryny. Wystarczy tylko dostosować wygląd i zacząć zatwierdzać/odrzucać pliki dodawane przez użytkowników.
 2. Panelu administracyjnego - umożliwia zarządzanie treścią. Niezbędne jest posiadanie konta na Google App Engine do korzystania z panelu.

 

YouTube Direct umożliwia umieszczanie plików wideo na dowolnej stronie internetowej. W dobie szybko rozwijającego się internetu, zwykłe (tekstowe) komentarze stają się przestarzałe. YouTube Direct umożliwia dodawanie komentarzy w postaci plików wideo przez użytkowników, np. będących odpowiedzią na dany artykuł.

 

 

 

W skrócie YouTube Direct to narzędzie całkowicie oparte na API YouTube. Jest open-source'owym projektem, który nie powinien przysporzyć problemów w personalizacji wyglądu. Dodatkowo, umożliwia dodawanie treści wideo przez użytkowników bez konieczności opuszczania obecnie odwiedzanej strony. Panel administracyjny pozwala na akceptowanie i odrzucanie plików, które nie spełniają kryteriów naszej strony.

 

Aby sprawdzić możliwości YouTube Direct niezbędne jest pobranie pliku z code.google.com i zapoznanie się w przewodnikiem.

Ocena 2.51/5 (50.27%) (551 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   narzedzia   youtube  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.