Google ujawnia nowy język programowania - Go

Krzysztof Marciniak, 12-11-2009 | Źródło:

Dobre wieści dla deweloperów: Google ogłosił właśnie wydanie nowego, open-source’owego języka programowania o nazwie Go. Gigant z Mountain View zaznacza, że Go to eksperyment.

Łączy on w sobie wydajność i bezpieczeństwo języka C++ z szybkością dynamicznych języków takich jak Python. Go można opisać w kilku przymiotnikach: prostota, szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo, konkurencyjność.

 

Go oferuje błyskawiczną kompilację, dobre osiągi oraz wbudowane funkcje, które upraszczają język programowania i czynią go konkurencyjnym. Język pozostawał w fazie rozwoju przez około dwa lata.

 

Zaczęło się od "20 procentowego projektu" - inżynierowie Google mogli wykorzystać 20% czasu na eksperyment, jednak z biegiem czasu przekształcił się w poważne przedsięwzięcie w pełnym wymiarze godzin. Google publikuje kod źródłowy na licencji BSD z nadzieją, że społeczność programistów będzie kształtować nowy język programowania i brała udziału w jego rozwoju.

 

Oficjalną maskotką Go został suseł Gordon.

 

Więcej informacji na temat Go można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Komputery są bardzo szybszy rozwój oprogramowania, ale nie szybciej.
Zarządzanie zależnościach jest duża część rozwoju oprogramowania dziś, ale "pliki nagłówkowe" języków w tradycji C są przeciwstawne do czystej analizy zależności i szybki kompilacji.
Istnieje coraz buntu przeciw uciążliwych systemów typu podobnie jak Java i C + +, popychając ludzi w kierunku dynamicznie wpisany językach takich jak Python i JavaScript.
Niektóre podstawowe pojęcia, takie jak zbieranie śmieci i obliczenia równoległe nie są dobrze obsługiwane przez popularne systemy językach.
Pojawienie się wielordzeniowych komputerów przyniosła niepokój i zamieszanie

 

Ocena 2.66/5 (53.22%) (395 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   go   programowanie  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.