Jakie banki internetowe są w Polsce najbezpieczniejsze?

Dawid Kulbaka, 20-10-2009 | Źródło: Bankier.pl

Bankier.pl przedstawił raport o bezpieczeństwie internetowych kont bankowych.

- Oceniliśmy wszystkie działające na polskim rynku banki komercyjne, a także pięć największych banków spółdzielczych i system udostępniony klientom SKOK - mówi Michał Macierzyński.

 

-  Badaliśmy przede wszystkim zabezpieczenie systemów transakcyjnych przed najpopularniejszymi metodami ataków – phishingu, atakiem man-in-the-middle, a także man-in-the-browser - dodaje.

Z analiz  wynika, że najlepsze obecnie zabezpieczenia bankowości internetowej stosuje wrocławski Euro Bank. Drugie miejsce zajął BNP Paribas Fortis. Tuż za nim, na miejscu trzecim plasują się ex aequo Raiffeisen Bank Polska i BZ WBK, który na początku października wdrożył nowy system transakcyjny, z nowymi zabezpieczeniami. Te cztery banki mogą pochwalić się najlepiej zabezpieczonymi systemami bankowości internetowej dla klientów detalicznych.

 

Pierwszy internetowy bank w Polsce mBank na miejscu 6. , a Inteligo na 14 pozycji. Zainteresowanych badaniem zapraszamy do pobrania plików PDF:

 

Ocena 2.72/5 (54.44%) (450 głosów)
  • Śledzik
TAGI: banki   przestepczosc  

Komentarze:

  • bank
    Dodał: elenot data: 2017-06-26
    Ja z mniej popularnych ofert zasugerowałbym https://www.eliteprivatebanking.pl/ jako opcje przede wszystkim dla osób, które mają dość dobrze sprecyzowane potrzeby i potrzebują indywidualnego podejścia do klienta. Naprawdę bardzo pozytywne wrażenia mam na rok po podpisaniu umowy.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.