Podstawowe informacje o Google

Autor: Jan Soroczyński, dodano: 19-08-2009
Kategoria: Promowanie stron

Przygotowaliśmy zestawienie liczb Google, czyli fakty, które na co dzień nie pojawiają się w mediach. Liczby te są imponujące - polecamy jako ciekawostkę.

Ilość osób zatrudnionych przez firmę w Europie to obecnie ok. 1500 osób. Ostatnio Google ogłosiło plany zatrudnienia kolejnych 600. pracowników do swojej głównej europejskich siedzib zlokalizowanych w Warszawie, Dublinie czy Amsterdamie.

Firma dysponuje 14. oddziałami w samych Stanach Zjednoczonych.

 Adresy

Siedziba główna:

Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043

Polskie oddziały:

 
Google Kraków
ul. Krupnicza 16
Kraków, 31-123
Telefon: +48 12 398 85 00
Faks: +48 12 398 85 01
 

Google Wrocław
Bema Plaza, V pietro
Plac Gen. Jozefa Bema nr 2
50-265 Wroclaw
Telefon: +48 71-734-1000


Na innych kontynentach Google ma 23 swoje biura, między innymi w Hyderabadzie, Tokyo, Sao Paulo czy Warszawie. Prawie 132 miliony internautów w całej Europie przegląda za pośrednictwem Google 30 miliardów stron miesięcznie.

 

Firma znana jest z Googlepleksu - budynku firmowego, który słynie na całym świecie z nietuzinkowego wyposażenia i (ponoć) niesamowitej atmosfery tam panującej. W budynku znajdują się między innymi rowery, stoły bilardowe, boiska do siatkówki, pianina i sale gimnastyczne. Jest także kuchnia i zakładowy fryzjer.

Zdjęcia z Googleplex 


 

W Polsce Google ma ponad 15 milionów użytkowników miesięcznie, co plasuje ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich witryn internetowych i naturalnie wśród pozostałych przeglądarek. Tutaj Google nie ma sobie równych obsługując 97% wszystkich zapytań wpisywanych do polskiej sieci.

Google posiada 112 międzynarodowych domen ze samym słowem "google" najbardziej rozwiniętych technologicznie (dostęp do internetu) krajów.

Ostatnio John Battelle na swoim blogu zamieścił informację, że jedna z domen należących do firmy, http://google.by serwuje na stronie głównej linki sponsorowane.Miałoby się to kłócić z wizją Brina i Paga, którzy zastrzegli, że na głównych stornach wyszukiwarki Google reklamy nigdy się nie pojawią.

Jednak dział prasowy Google poinformował, że domena nie jest własnością tej firmy i nie jest przez nią utrzymywana i zarządzana. - W tej sprawie Google skieruje sprawę na drogę sądową – powiedział jeden z pracowników firmy.

Ocena 2.78/5 (55.69%) (831 głosów)

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.