Gdy statystyki pokazują za mało odsłon

Autor: Bożena Jaskólska, Stat24.pl, dodano: 12-08-2009
Kategoria: Promowanie stron

Jeśli według statystyk internauci zainteresowani są jedynie kilkoma stronami serwisu należy sprawdzić kilka rzeczy w kodzie strony.

Przede wszystkim musimy sprawdzić czy:

 • skrypty znajdują się w kodzie wszystkich podstron,
 • do podstron są wklejone różne skrypty
 • budowa serwisu i łatwość nawigacji w celu przejścia na podstrony


Prawdopodobieństwo, że użytkownicy poruszają się wyłącznie po paru podstronach jest niewielkie, ale nie niemożliwe – zależy to od tego w jaki sposób jest zbudowany serwis i w jaki sposób są rozmieszczone skrypty zliczające. 

Ponadto jeśli witryna nie jest dokładnie oskryptowana, to przejścia na inne strony nie są zliczane w statystykach. Tym samym mimo, że ścieżka wizyty wygląda następująco:

Istnieje możliwość, że między odwiedzeniem strony głównej witryny użytkownik odwiedził inne, spędził na nich określoną ilość czasu, możliwe, że dokonał akcji (zakup towaru, zapis na newsletter), jednak nie mając podpiętych do statystyk wszystkich stron witryny traci się wiele  istotnych informacji i niejako wartość posiadanych statystyk a ich interpretacja nie przyniesie pożądanego skutku.

Ponadto statystyki mogą wskazywać bardzo duże zainteresowanie jedną ze stron wtedy, gdy dotarcie do stron docelowych jest możliwe tylko za pośrednictwem np. strony głównej. Jeśli tylko ze strony głównej prowadzą odnośniki do poszczególnych podstron, to będzie ona najczęściej odwiedzana, będzie również powtarzała się w ścieżce jednej wizyty wielokrotnie.

Należy zatem pamiętać, że aby uzyskać dokładne i rzetelne dane bardzo ważne jest prawidłowe oskryptowanie strony, a jednocześnie zadbanie o właściwą nawigację po niej.

Ocena 2.5/5 (49.92%) (595 głosów)

Komentarze:

 • koniec jest bliski
  Dodał: Gość data: 2013-01-25
  Koniec Świata, kataklizmy, katastrofy, anomalia, zagrożenia ...
  www.koniecswiata.ugu.pl/
  Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co naprawdę dzieje się z naszą Ziemią ! Monitoring sejsmologii ziemi, słońca, wulkanów, kamery online, wiadomości, ...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.