Wejścia bezpośrednie na stronę vs. wejścia z wyszukiwarek

Autor: Bożena Jaskólska, Stat24.pl, dodano: 19-08-2009
Kategoria: Promowanie stron

Na każdą stronę internetową można wejść zarówno bezpośrednio – poprzez wpisanie adresu strony - jak i poprzez wyszukiwarkę. Co zatem może oznaczać stosunek odwiedzin na stronie z wyszukiwarek do odwołań bezpośrednich czyli wpisania nazwy witryny do przeglądarki internetowej?

Z jednego punktu widzenia bardziej wartościowe dla właścicieli stron internetowych są odwołania bezpośrednie, co sugeruje, że strona jest na tyle rozpoznawalna, że jej adres jest rzadko  poszukiwany i jest na tyle rozpoznawalny i zapamiętany, że internauci nie potrzebują wyszukiwarki aby ponownie trafić na daną stronę. Często zdarza się to w przypadku dużych portali, popularnych stron oraz często stron banków.

 


Jednakże z drugiego punktu widzenia bardzo korzystna jest wysoka statystyka trafialności na stronę internetową za pośrednictwem wyszukiwarek. Sugeruje to dobre pozycjonowanie strony oraz/lub skuteczną kampanię. Warto zadbać o dobre pozycjonowanie, odpowiednie słowa kluczowe, gdyż w ten sposób wskazujemy internautom drogę dotarcia na naszą stronę www.

Chęć, jak również konieczność skutecznego pozycjonowania jest ważna dla wielu sklepów internetowych oraz stron z ofertą handlową skierowaną do potencjalnych Klientów poszukujących za pośrednictwem internetu konkretnej usługi lub produktu.

 

Obecnie możliwości wyszukiwarek pozwalają internautom z łatwością odnaleźć poszukiwaną witrynę bez zbędnego przeglądania wielu stron, na których są prezentowane wyniki nie do końca spełniające oczekiwania. Jest to również doskonała szansa dla rozpoczynających swoją działalność internetową – warto zyskać dobrą pozycję w wyszukiwarce by zyskać nowych Klientów oraz wzmocnić swoją pozycję i zaufanie na tle konkurencji.

Interpretacja rodzaju wejść na stronę - wejść bezpośrednich i poprzez wyszukiwarki nie jest zatem jednoznaczna. Zależy ona między innymi od tematyki witryny i jej przeznaczenia. Wszelkie dane należy zawsze analizować mając na uwagę charakter strony, gdyż nie ma uniwersalnej interpretacji dla wszystkich serwisów.

 

Nie można jednoznacznie powiedzieć co ma większą wartość – czy wejścia bezpośrednie czy wejścia poprzez wyszukiwarki. Istotne są dokonywane działania w kierunku promocji serwisu, pozycjonowanie oraz zawartość strony. Natomiast niezależnie od tematyki serwisu – warto dać się znaleźć.

Ocena 2.52/5 (50.48%) (517 głosów)

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.