Trójwymiarowy przycisk

Autor: Łukasz Pabian, dodano: 12-08-2009
Kategoria: Projektowanie WWW

Button który nada Waszej stronie efekt trzeciego wymiaru...

 

1

Tworzymy zaznaczenie takie jak na obrazku z połączonych zaznaczeń kwadratowych i owalnych.

2

W zaznaczeniu rysujemy gradient pionowy z koloru RGB:[29,87,123] do koloru białego.

3

Zmniejszamy Opacity do 80%, dodajemy wewnętrzną poświatę [Inner Glow] poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszny na warstwie i wybraniem opcji Blending Options. Następnie w opcji Inner Glow ustawiamy parametry: Blend Mode - Multiply, Color - RGB:[38,84,116], Size - 10 px.

4

W tym samym oknie (Blending Options) dodamy jeszcze cień by efekt był realistyczny, Następnie zaznaczamy warstwę przez kliknięcie na warstwę z klawiszem Ctrl, powstało nam zaznaczenie, wybieramy narzędzie Rectangular Marquee [M] i z Alt-em zaznaczamy obszar od dołu do okolo 1/3 wysokości zaznaczenia (przy wcisniętym Alt odejmujemy nowe zaznaczenie od starego).

5

Zmniejszamy zaznaczenie wybierając z menu Select -> Modify -> Contract (2px), następnie z menu Select wybieramy Feather (3px) by wygładzić zaznaczenie. Na nowej warstwie wypełniamy zaznaczenie białym kolorem i przesuwamy warstwę o 1-2px w dół.

6

Dodajemy stosowny tekst i podziwiamy efekt :-).

Ocena 2.62/5 (52.33%) (615 głosów)

Komentarze:

  • słabe!!
    Dodał: Gość data: 2009-10-07
    3 zasługuje na 2,5
  • EaWcNitnHbywKec
    Dodał: Jenaya data: 2013-02-13
    Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć, czy kryyzs ozdrowieńczy może nastąpić dopiero po ponad trzech miesiącach od rozpoczęcia diety i czy jego efektem poza zawrotami i bf3lami głowy, może być rf3wnież powiększenie węzłf3w chłonnych w okolicach usuniętego guza, czy są to symptomy rozwoju choroby.Proszę mi podpowiedzieć, do kogo się zwrf3cić, żeby zechciał koordynować moje działania. Od miesiąca wiem, że mf3j guz był złośliwy i podjąłem rf3żne działania wyczytane na waszej stronie i w rf3żnych innych źrf3dłach, jednak nie mając doświadczenia jak dokładnie postępować, czasem chciałbym się z kimś skonsultować.bardzo proszę o odpowiedź na maila bardzo mi zależy, żeby z kimś kto ma jakieś doświadczenie, zwyczajnie porozmawiać dziękuję z gf3ry Grzegorz


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.