Tworzenie przycisków we Flashu

Autor: Tomasz Sieniek, dodano: 25-07-2003
Kategoria: Programowanie i tworzenie

Przyciski są stosowane w animacjach Flash bardzo często. Warto więc wiedzieć trochę na ich temat i poznać ich działanie, żeby lepiej je stosować.

Tworzymy nowy przycisk; wybieramy w tym celu polecenie Insert > New Symbol. Zaznaczmy opcję Button (przycisk) i wpisujemy dowolną nazwę. Każdy przycisk ma cztery elementy: Up - jest to standartowy wyglad przycisku.

 

Over - jest to wyglad w momencie najechania kursorem myszy na przycisk. Down - wyglad przycisku w momencie kliknięcia na niego. Hint - wybieramy tu obszar, na jaki będzie reagowała kursor. W każdej klatce (UP, DOWN, HINT i OVER) wstawiamy klatkę kluczową (prawym przyciskiem myszy, keyframe). Następnie w UP rysujemy dowolny element graficzny. Np. kwardrat.

 

Kopiujemy ten element do pozostałych klatek (Copy frames i Paste frames). W klatce Over zmieniamy kolor elementu graficznego. To samo w klatce Down. Ważne żeby każdy następny kolor był różny od poprzedniego. Po zrobieniu tego wybieramy Window > Libary (Okno > Biblioteka) i przeciągamy z podręcznej biblioteki masz przycisk na scenę animacji. Teraz możemy przetestować nasz przycisk. Testowanie animacji: Ctrl+Enter. Oto efekt naszej pracy z przykładową akcją przycisku: 

 

Ocena 2.79/5 (55.76%) (453 głosów)

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2009-11-20
    Zrozumiałem.

  • Dodał: Gość data: 2010-05-22
    bez sensu

  • Dodał: Jasker data: 2011-11-30
    Wszystko się udało, tutorial całkiem dobry


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.