Jak wysłać stronę na serwer?

Autor: Jakub Filipowski, dodano: 23-07-2003
Kategoria: Publicystyka

Kiedy napiszesz już swoją pierwszą stronę internetową, dopracujesz ją w każdym szczególe, przyjdzie taka chwila kiedy będziesz chciał zamieścić ją w internecie.

Niby to nic trudnego - przecież mnóstwo osób to robi, jednak warto wiedzieć jak zrobić to dokładnie, jak skonfigurować klienta FTP czy założyć konto.

Zakładanie konta www

Gdy zrobisz już swoją stronę to by ją opublikować potrzebujesz trochę miejsca na serwerze. Zdobyć to miejsce jest bardzo łatwo, w polskim internecie jest mnóstwo portali i serwisów umożliwiających założenie konta WWW. Odnośniki do kilku z nich znajdziesz na naszych stronach.

 

W większości trzeba wypełnić formularz, wybrać login (nazwa użytkownika, często loginem jest nazwa strony np. przy adresie www.webmaster.phg.pl loginem jest webmaster) i hasło (czasami jest przydzielane przez administratora systemu). Rzeczy które powinniśmy wiedzieć o koncie to: adres naszej strony, adres ftp serwera, login, hasło. Nazwę konta najlepiej wybieraj taką żeby kojarzyła się z tematem twojej strony.

 

Dzięki temu strona jest wyżej klasyfikowana w wyszukiwarkach. Gdy już założyłeś konto, możemy zabrać sie do...

Konfiguracja klienta FTP

Będę tu opisywał konfigurację zwykłego klienta FTP dla Windowsa, takiego jak CuteFTP czy Crystal FTP.

Najczęściej po uruchomieniu tego rodzaju FTP pojawia sie okienko typu Site manager a w nim pola FTP host adress w którym wpisujemy adres serwera ftp, kolejne okienka to najczęściej pola gdzie należy wpisać login i hasło.

Czasami możliwe jest również ustawienie portu, najlepiej zostawić je na standardowym 21 porcie. Typ logowania należy ustawić na normal. Gdy ustawisz już wszystko wciśnij po prostu przycisk connect, klient powinien połączyć się z serwerem i zalogować się. Potem już tylko musisz poświęcić trochę czasu na przesłanie wszystkich plików na serwer.

 

Działanie to jest podobne do przesyłu danych między dyskami stacjonarnymi i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Ocena 2.8/5 (55.96%) (436 głosów)

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.